Určite viacerí z vás, ktorí toto čítate ste sa stali obeťou nepekného správania sa, alebo rovno týrania v škole, no i na pracovisku. Tento problém dnes ešte naberá na sile. Či už ste boli násilníkom alebo obeťou, tak zväčša je naozaj ťažké na to zabudnúť. Mnohí majú z toho traumu celý život, a to bez ohľadu na to, koľko rokov odvtedy prešlo.

Niektorí si však rokmi uvedomia svoju hlúposť a že to, čo robili naozaj nebolo správne. Tento príbeh je práve taký. Keď máte príležitosť povedať „prepáč“, urobte to hoci aj po 20 rokoch. Tak, ako to urobil tento pán. Keď sa raz 10-ročná dcéra opýtala svojho otca, či niekedy niekoho šikanoval v škole, veľmi zahanbene odpovedal „áno“. Toto priznanie ho následne naštartovalo, aby vyhľadal svoju obeť – Čada Morrisetta. Nepríjemné situácie medzi nimi sa odohrali ešte v čase, kedy boli na strednej škole. Odvtedy ubehlo 20 rokov a zdá sa, že vtedajší tyran sa od základov zmenil. Svoj čin oľutoval. Louie sa následne Chadovi zo srdca ospravedlnil a ten ospravedlnenie prijal. Obidvaja sa priznali, že sa cítia oveľa lepšie ako predtým, akoby z ich  ramien opadla ťažká emocionálna váha.

Chad vtedy:

Louie dnes:

Príbehy podobné tomuto skutočne pomáhajú obnoviť (aspoň časť) vašej viery v ľudstvo. Okrem toho sa ukazuje, že ospravedlnenie je dôležité a má silu začať proces hojenia.
Skutočnosť je taká, že šikanovanie je zložitý problém a nedá sa vyriešiť jednoducho. Je to problém, ktorý si vyžaduje veľa pomoci a porozumenia. Násilníci totiž môžu byť sami niekde uviaznutí kvôli svojim vážnym problémom v škole, doma či jednoducho vo svojom osobnom živote.

Chad dnes:

Louie dnes:

Časopis „Ditch the Label“ uskutočnil zaujímavý prieskum. Na tému šikanovania sa rozprávali s 8 850 ľuďmi, pričom približne polovica z nich sa priznala k šikanovaniu pred svojimi 20. narodeninami. 14 percent pritom priznalo, že sami boli násilníkmi. Údaje ukazujú, že šikanovaní sú často obeťami stresových a traumatických situácií, napríklad, keď jeden z ich príbuzných umrie alebo sa rozvedú rodičia.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.