Rovnako ako v iných mestách, tak aj v Indii sa vyčistil vzduch, a to naozaj výrazne. Ekológia v týchto dňoch oslavuje a sú to pre ňu veľmi dobré týždne až mesiace, zatiaľ čo pre ľudí práve naopak. Obloha sa však aj nad tými najviac znečistenými miestami zmenila na modrú a vzduch je odrazu dýchateľný.

India je na znečistenie pravdepodobne viac zvyknutá ako ktorákoľvek iná krajina. Podľa správy IQAir AirVisual z roku 2019 o svetovej kvalite ovzdušia sa nachádzajú až 21 z 30 najviac znečistených miest na svete práve v Indii. Aj preto pomáha vzduchu vyčistiť sa momentálne najviac koronavírus a darí sa mu to mimoriadne efektívne. A aby sme poukázali na výraznú zmenu v kvalite ovzdušia, tak mali by ste vedieť, že znečistenie v hlavnom meste krajiny – Dillí, kleslo až o celých 71%, čo je skutočne veľmi vysoké číslo.

Keďže indická vláda uvalila jedne z najväčších a najprísnejších nariadení na svete v snahe zastaviť šírenie koronavírusu, tak je pochopiteľné, že to má takýto dopad. Od občanov vláda žiada, aby zostali doma a aby sa úplne sociálne dištancovali a domov opúšťali len vtedy, ak je to naozaj nevyhnutné. Všetky továrne, trhy, obchody a dokonca aj bohoslužby sa museli dočasne zatvoriť. Väčšina verejnej dopravy bola pozastavená, stavebné práce boli taktiež zastavené a krajina je momentálne v stave, v akom ju ľudia v nedávnej minulosti nevideli. V Dillí som za posledných 10 rokov nevidel takéto modré nebo. Je to naozaj skvelé, že vonku normálne dýchať,“ povedal Jyoti Pande Lavakare, spoluzakladateľ indickej environmentálnej organizácie „Care for Air“.

Takto to tam vyzerá bežne:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.