Áno, veda tvrdí, že známy herec Robert Pattinson je ten najkrajší muž na svete a údajne má tak najbližšie k dokonalosti. 33-ročná hviezda, ktorú poznáte najmä z Twilightu, má najlepšie rysy tváre a necháva za sebou aj takých mužov ako Brad Pitt či George Clooney. Medzi nežnejším pohlavím vyhrala supermodelka Bella Hadid.

Špeciálna technika sa zamerala na hľadanie muža a ženy s akýmsi „zlatým pomerom“

Na otázku „kto je najkrajší muž a žena sveta“ sa rozhodol odpovedať plastický známy chirurg Dr. Julian De Silva a obrátil sa na vedu. Použil novú mapovaciu techniku, ktorá porovnáva rysy tváre a ich „zlatý pomer“ so štandardom krásy Grékov. Fotografie hlavných hollywoodskych hviezd boli predmetom testu a skúmali sa ich proporcie tváre. Robert a Bella sa teda stali najkrajšími ľuďmi sveta podľa starogréckych štandardov.

Optimálne detaily

Vedci tvrdia, že herec má najoptimálnejšie detaily tváre. K dokonalosti pritom nemal ďaleko, pretože v teste získal vyše 92%! Najlepšie hodnotenie dosiahol jeho nos, brada a oči. Zanechal za sebou aj také hviezdy ako Henry Cavil, Bradley Cooper, Brad Pitt a ďalší.

Najbližšie bol Henry Cavill

Najväčšia konkurencia pre Roberta bol práve Henry Cavill. Ten si počínal taktiež veľmi dobre a jeho skóre predstavuje 91,64%, čím hercovi výrazne dýchal na chrbát. Tretí skončil Bradley Cooper, ktorého poznáte najmä z filmu Zrodila sa hviezda, na štvrtom mieste sa umiestnil Brad Pitt a po ňom nasledoval George Clooney. Ak vás zaujíma kto ešte z veľkých mužských idolov skončil v rebríčku vysoko, tak je to napírklad Hugh Jackman, David Beckham, Idris Elba, Kanye West a tiež Ryan Gosling.

Poznáme aj ženskú výherkyňu

View this post on Instagram

Night at the museum @brandonmaxwell

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

Medzi ženami v tomto hodnotení vyhrala modelka Bella Hadid, ktorá sa tak môže pýšiť tým, že sa považuje za najkrajšiu ženu sveta. Jej celkové skóre bolo ešte lepšie ako v prípade mužského výhercu. Bella totiž dosiahla až 94,35%. Ďalšie ženy v top 5 boli Beyoncé, Amber Heard, Ariana Grande a Taylor Swift.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.