Nová pandémia spôsobila masívne prepúšťanie naprieč celým svetom, no pakistanská vláda našla spôsob, ako zabezpečiť prácu svojim občanom a zároveň tým zalesniť národ. Podľa agentúry Reuters vytvori vláda viac ako 63 000 pracovných miest pre nezamestnaných obyvateľov, najmä z chudobných častí krajiny. Krajina spustila ambicióznu kampaň, ktorá má za cieľ vysadiť 10 miliárd stromov.

, Pakistan dá prácu desaťtisícom nezamestnaným a zabezpečí tým zalesnenie národa
Foto od Flickr

Päťročná iniciatíva, ktorú začal premiér Imran Khan ešte v roku 2018, bola dočasne ukončená v polovici marca kvôli karanténe v krajine. S tisíckami poľnohospodárskych pracovníkov, ktorí stratili v dôsledku koronavírusu prácu, sa však program opäť spustil začiatkom tohto mesiaca. Robotníci budú samozrejme vykonávať svoju prácu za dodržania prísnych hygienických podmienok. Budú taktiež dostávať každodennú mzdu za výsadzanie stromov. Pakistanská vláda sa snaží vysádzať väčšinu týchto stromov vo vidieckych oblastiach s nízkymi príjmami, z ktorých môžu mať úžitok miestni obyvatelia, ktorí si tak finančne prilepšia.

Minister životného prostredia ďalej hovorí, že dúfa, že najmú trikrát toľko pracovníkov ako minulý rok, aby splnili svoj cieľ, ktorým je vysadenie 20 miliónov sadeníc do konca roku 2020, čím sa celková výška projektu zvýši na 50 miliónov stromov. Nie je to prvýkrát, čo sa o krajine píše vďaka ich masívnemu výsadzaniu. Toto je pokračovanie ďalšieho rozsiahleho vládneho úsilia v oblasti výsadby stromov, ktorého výsledkom bolo viac ako 300 000 nových pracovných miest a milióny stromčekov vysadených v provincii Khyber Pakhtunkhwa, a to v roku 2017.

Malik Amin Aslam, ktorý je poradcom predsedu vlády pre oblasť zmeny klímy, povedal agentúre Reuters, že zákonodarcovia dúfajú, že pandémiu budú naďalej využívať ako nástroj na zvýšenie povedomia a tiež úsilia v boji za zmenu a výrazné zlepšenie klímy. “Táto tragická kríza poskytla príležitosť a my sme sa jej okamžite chopili,” povedal Aslam v jednom zo svojich rozhovorov. “Starostlivosť o prírodu teraz prišla ako taká pomocná ruka a príležitosť na hospodársku záchranu mnohých ľudí,” dodal.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.