Tieto dve škodoradostné, ale vytrvalé mláďatá pandy, roztopia srdce každého človeka. Obe hravé mláďatká sa dokonca stali virálnymi, pretože roztomilo bránili ošetrovateľke v zametaní popadaného lístia.

Mei, ktorá pracuje vo Výskumnej základni chovu pánd v Chengdu, sa snažila robiť svoju prácu, zatiaľ čo sa dve mláďatá váľali a krútili okolo. Na veľkú radosť všetkých sa po rokoch úpadku počet pánd konečne zvyšuje. Už v roku 2017 Medzinárodná únia pre ochranu prírody (IUCN) oznámila, že pandy boli v globálnom zozname druhov, ktorým hrozí vyhynutie, preradené z kategórie „ohrozených“ na „zraniteľné“. Za posledné desaťročie populácia týchto rozkošných zvierat vzrástla o takmer 17%!

Lo Sze Ping, generálny riaditeľ WWF v Číne, však varuje a do optimistických výhliadok vnáša aj trochu reality: „Každý by mal sláviť tento úspech. Pandy však ešte stále zostávajú veľmi zraniteľné a väčšinu ich biotopov ohrozujú zle naplánované projekty infraštruktúry. Pamätajte, že vo voľnej prírode zostáva iba 1 864 jedincov, čo je naozaj malé číslo.“

A tu je spomínané video:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.