Papagáje sú úžasné tvory, čo sme vám už neraz dokázali aj našimi rôznymi článkami. Zaujímavých informácii však nikdy nie je dosť a sme toho názoru, že aj tieto mimoriadne jedinečné zvieratá si zaslúžia vašu pozornosť. Dnes vám predstavíme papagája, do ktorého sa akoby prevtelila samotná Beyoncé. Ako to myslíme už uvidíte vo videu. Najskôr vám trochu bližšie predstavíme hlavného hrdinu.

Chico je deväťročný amazonský papagáj s krásnym sfarbením. Tieto druhy pochádzajúce z tropickej Južnej Ameriky sú schopné opakovať ľudskú reč čistým hlasom a často sa dožívajú až úžasných 100 rokov! Od svojho príchodu do bostonského parku pred 18 mesiacmi dokázal prekvapiť svojím umením už mnoho návštevníkov. Video, ako spieva pôsobivú skladbu „If I Were A Boy“ od Beyoncé, sa po jeho nahraní na Facebook stalo veľkým hitom. Talentovaný vták však dokáže napodobňovať aj ďalšie popové skladby ako napríklad Poker Face od Lady Gaga, Firework od Katy Perry a iné.

Generálny riaditeľ parku Lincolnshire Wildlife Park, Steve Nichols, zažartoval: „Kto by si niekedy myslel, že papagáj sa dokáže stať až takým populárnym, že tým spôsobí problémy v sociálnej oblasti?“ Ľudia sa ho jednoducho nevedia nabažiť, vždy na neho čaká celá rada zvedavcov. Je to akoby bol skutočnou popovou hviezdou svetových rozmerov. „Má skutočne veľmi dobrý hlas. Možno by sa mohol ozvať Simon Cowell, nikdy nevieš,“ zažartoval na adresu papagája pravidelný návštevník organizácie.

A tu už spomínané video:

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.