Pár z Chicaga, ktorému zničila pandémia plány, sa rozhodol svoj veľký deň úplne zrušiť. Emily Bugg a Billy Lewis boli už veľmi blízko k zrealizovaniu naozaj veľkej svadby s účasťou rodín a priateľov, ale ako sa situácia stále zhoršovala, bolo čoraz jasnejšie, že sa ich vysnívaný deň uskutočniť nebude môcť.

Manželia teda pristúpili k inému plánu a zorganizovali len maličkú svadbu s fotografom a oddávajúcim. Emily a Lewis už ale zaplatili 5 000 dolárov, no tie si nepýtali späť. Namiesto toho požiadali chicagskú spoločnosť Big Delicious Planet, ktorá im mala zabezpečiť jedlo, aby z už zaplateného menu urobila večeru pre ľudí v núdzi. „Zrušenie veľkej svadby nie je tou najhoršou vecou, ktorá sa mohla stať. Sme šťastní, že sme manželia a môžeme pomôcť tým, ktorí to potrebujú,“ povedala Emily.

Dokopy rozdali jedlo až 200 ľuďom. Samotná nevesta Emily má veľmi blízko k neziskovej organizácii Thresholds, ktorá sa venuje duševnému zdraviu ľudí v Chicagu a zabezpečovala doručenie jedla. Pomáha ľuďom s chorobami ako bipolárna porucha, schizofrénia či depresia. Heidi Moorman Coudal, ktorá vlastní spoločnosť Big Delicious Planet uviedla, že pár sa s ňou skontaktoval, ale namiesto toho, aby žiadali peniaze späť sa jej opýtali, či by ich zaplatené jedlo nemohlo poslúžiť tým menej šťastným. „Bolo to krásne gesto,“ povedala Heidi.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.