Homosexualita sa nevyskytuje len u ľudí, ale je známe, že aj niektoré zvieratá to ťahá k rovnakému pohlaviu. A títo dvaja tučniaci sú toho jasným príkladom. Starajú sa o opustené vajce už od júla a dúfajú, že sa stanú rodičmi. Skipper a Ping si spolu nažívajú v berlínskej ZOO.

penguins fotografia
Foto od Nigel Swales – 2 Ilustračné foto

Maximilian Jäger sa vyjadril, že títo dvaja tučniaci túžia po svojom mláďatku už dlhší čas. „Obaja tučniaci sa správajú ako príkladní rodičia a striedavo ohrievajú vajíčko.“ Ide o vajíčko, ktoré opustila jediná samica tučniaka žijúca v tejto zoo. Ošetrovatelia sa vyjadrili, že toto vajíčko neustále držia v bezpečí a nedovolia ďalším tučniakom ani nikomu inému, aby ho ohrozili. Starajú sa oň ako o svoje vlastné. Táto zoo nemá mláďatko tučniaka už od roku 2002, a tak všetci dúfajú, že sa to tentoraz podarí a malý tučniak pribudne do „rodiny“.

Tento pár tučniakov prišiel do berlínskej zoo v apríli a odvtedy sa stali neoddeliteľnou dvojkou. Páry tučniakov rovnakého pohlavia nie sú ničím novým. Navyše, takýchto zvieracích párov rovnakého pohlavia je v tejto zoologickej záhrade ešte viac. A u tučniakov je tento jav úplne bežný. Nik ich za to neodcudzuje a dokonca s nimi oslavujú podobný „dúhový pochod“, aký organizujú páry rovnakého pohlavia všade vo svete. Teraz ostáva dúfať, že sa vajíčko vyliahne a do rodiny pribudne malý tučniak. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.