Pár z USA obvinili z podvodu a krádeže. To, čo urobili, vás doslova zarazí. Fingovali narodenie a smrť svojho dieťaťa. A ako? Nuž tak, že žiadne dieťa v skutočnosti nemali, na presvedčenie ľudí použili obyčajnú bábiku. A aby toho nebolo málo, na známej internetovej stránke žiadali o pomoc v podobe finančných prostriedkov.

Geoffrey a Kaycee Lang z Pensylvánie uverejnili fotografiu „dieťaťa“, ku ktorej napísali, že ich dieťa menom Easton žilo iba päť hodín. A údajne zomrelo v dôsledku „syndrómu respiračnej tiesne“. Štyri dni po vymyslenej smrti dieťaťa následne vytvorili príspevok na stránke GoFundMe so žiadosťou o príspevky, ktorými by pokryli pohrebné a lekárske účty. Podarilo sa im vyzbierať 550 dolárov. Napísali: „Prosím, modlite sa za mňa a moju ženu. Náš syn Easton sa narodil s tekutinou v pľúcach a zomrel niekoľko hodín po narodení. Veľmi by sme ocenili, keby ste nám darovali peniaze na pohrebné a lekárske služby.“

Netrvalo však dlho a jedna šikovná žena ich prekukla. Išlo o ich podozrievavú priateľku menom Cynthia Dilascio, ktorá zavolala do pohrebníctva len preto, aby zistila či tam o tomto dieťati majú nejaký záznam. Po tomto telefonáte však bolo jasné, že všetko si vymysleli, keďže žiadne záznamy o údajnom dieťati neexistovali. Žena tak upozornila políciu, ktorá našla v dome podvodníkov bábiku. Úrady tiež uviedli, že ani v nemocnici neexistuje žiaden záznam o narodení dieťaťa. Cynthia povedala, že pár ju ešte pozval na pohreb, avšak odmietla ísť, pretože vedela, že je to všetko lož. „Neviem, aký bol ich motív, ale takto ublížiť rodine a ostatným okolo je jednoducho choré.“

Hovorca GoFundMe uviedol, že všetkým darcom budú peniaze okamžite vrátené. „Tento typ správania sa na stránke GoFundMe netoleruje. Počas vyšetrovania budeme zodpovedne spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a všetkým darcom vrátime darované peňažné prostriedky v plnej výške. Máme prísne pravidlá, ktoré skrátka netolerujú akékoľvek zneužitie. Všetci darcovia sú plne chránení zárukou GoFundMe.“ Týchto dvoch podvodníkov čoskoro čaká súd, a to konkrétne 1. októbra.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.