Kvôli tejto situácii s COVID-19 sú rôzne podniky i organizátori akcií doslova nútení prichádzať s kreatívnymi spôsobmi, ako zaistiť bezpečnosť zákazníkov a tiež dodržovať prísne pravidlá, ak chcú ostať stále v prevádzke. Z tohto dôvodu je možné na celom svete sledovať mnoho jedinečných konceptov. A v Paríži tomu nie je inak.

Napríklad tento rok v júli uvedú v hlavnom meste Francúzska svoje vôbec prvé plávajúce kino, v ktorom ľudia budú sledovať filmy na elektrických člnoch!Cinéma sur l’Eau“ (kino na vode) privíta svojich návštevníkov už 18. júla na rieke Seina. Táto filmová noc sa koná ako oslava Paris Plages, resp. každoročného mestského programu, ktorý sa pravidelne koná v hlavnom meste. Prekvapivé však je, že pôjde o premietanie, ktoré bude úplne zadarmo. K dispozícii bude celkom 38 člnov, z ktorých každý pojme 2 až 6 ľudí.

Nezvyčajný je tiež spôsob vyberania návštevníkov. Tí totiž musia vstúpiť do tomboly, kde budú jednotliví šťastní jedinci vybraní. Ďalší záujemcovia taktiež neodídu naprázdno, pretože si budú môcť vychutnať 150 ležadiel rozmiestnených na brehu Seiny. Keďže každoročné podujatie konajúce sa na brehu Seiny, ktoré sa konalo nepretržite už od roku 2002, sa tento rok neuskutoční, tak organizátori sa ho budú snažiť nahradiť aspoň takýmto spôsobom. Primátor mesta tvrdí, že mnoho Parížanov i cudzincov príde v danom období do mesta a oni im tak chcú zabezpečiť náhradný program, aby tí odtiaľ neodišli sklamaní.

Táto plážová akcia sa teda tento rok neuskutoční:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.