Pixabay

Počuli ste už niekedy o Parížskom syndróme? Ide o duševnú poruchu, ktorou trpia väčšinou japonskí turisti, ktorí sú pri svoje prvej návšteve Paríža sklamaní. Šok z Paríža, ktorí nenaplnil ich očakávania vyvoláva depresiu, potenie, úzkosť, závrat, halucinácie a bludy. Japonské veľvyslanectvo v Paríži prevádzkuje 24-hodinovú linku, pre tých ktorí potrebujú pomoc aj v takýchto prípadoch. V parížskej nemocnici býva ročne hospitalizovaných až 20 japonských turistov. Zvyčajnou liečbou je jednoducho ísť naspäť domov. Čo na to povedať. Chceli by sme mať problémy Japoncov… J

Zdroj

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

2 KOMENTÁRE

  1. Aj ja som mal syndróm mindrákov v Paríži. Krásne mesto sa mi zhnusilo množstvom žobrajúcich a otravujúcich násilných migrantov. Stále som čakal, kde a kto ma okradne. Krik, smrad, špina. Miesto kľudného pozerania sa na mimochodom krásne pamiatky som sa pozeral na hordu prisťahovalcov.

  2. Môj predchádzajúci komentár popisuje skutočnú situáciu v Paríži. Myslíte si, že bol diskriminačný alebo urážal niekoho? Preto nebol zverejnený…… Tak sa tam choďte pozrieť osobne a uvidíte to na vlastné oči. Pravda niekedy bolí, ale pravdou zostane.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.