Colníci odhalili v Ekvádore nelegálny obchod, pri ktorom pašerákom zadržali až 185 mláďat galapágskych morských korytnačiek. Korytnačky majú menej ako tri mesiace a boli zabalené do plastových vreciek a uložené v kufri. 

Pašeráci sa ich pokúsili prepraviť z Galapágov do Ekvádoru. Korytnačky objavili počas rutinnej kontroly na hlavnom letisku na ostrove Baltra. 10 z nich však bohužiaľ zahynulo. Toto letisko je známe tým, že bojuje proti nelegálnemu obchodovaniu so vzácnymi druhmi zvierat.

Takéto nelegálne obchodovanie predstavuje pre korytnačky z Galapágov jednu z najväčších hrozieb. Jeden kus sa na čiernom trhu údajne predáva za viac ako 4 200€. Ekvádorský minister životného prostredia povedal, že jeho ministerstvo spolupracuje s prokuratúrou, aby sa tento prípad čo najrýchlejšie vyriešil.

Korytnačky pašeráci vzali priamo z voľnej prírody a aktuálne sú podrobené veterinárnemu dohľadu. Jedincom, ktorí sa tohto činu dopustili teraz hrozí odňatie slobody na tri roky.

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.