Bizarností nikdy nie je dosť. Pekinský rozvodový súd rozhodol, že muž musí svojej bývalej manželke zaplatiť 50 000 juanov, čo je v prepočte vyše 6 300 eur, a to za domáce práce, ktoré vykonávala počas 5 rokov ich manželstva. Tieto domáce práce sú totiž podľa čínskeho občianskeho zákonníka klasifikované ako neplatená práca.

Foto od Pixabay

Práve muž bol ten, ktorý požiadal minulý rok o rozvod a súd napokon jeho požiadavke vyhovel. Vtedy však ešte zrejme nevedel, že to takto dopadne a bude svojej manželke vyplácať nemalú sumu peňazí. Manželka nežiadala len o peniaze za domáce práce, ale aj za starostlivosť o deti, pretože manžel podľa nej neprispieval počas ich manželstva dosť.

Súd teda rozhodol, že chlapík musí platiť manželke okrem vyššie spomínanej sumy ešte 2 000 juanov mesačne, čo je približne 250 eur. Predseda senátu uviedol, že manželia si po skončení spoločného manželského života zväčša rozdeľujú hmotný majetok a domáce práce predstavujú hodnotu nehmotného majetku.

Foto od Pixabay

Podľa organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), trávia čínske ženy prácou v domácnosti o 250% viac času ako muži a domácim prácam sa venujú približne 4 hodiny denne. U nás je to podobne len s tým rozdielom, že rozvedená manželka na takéto finančné vyrovnanie nárok po rozvode nemá, pretože naše zákony to ani neumožňujú.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.