Zoznámte sa s psíkom menom Cacao – 16 ročným miešancom, ktorý pojem „silný a nezávislý“ pes posunul na úplne novú úroveň.

1

Jeho inteligencia a odvaha ho v meste Miláno, odkiaľ pochádza, preslávila a medzi miestnymi obyvateľmi je už taká malá zvieracia celebrita. Cacao sa totiž naučil poúžívať MHD a keď sa mu zachce, proste naskočí na autobus číslo 54 a nechá sa zviesť k svojmu obľúbenému miestu v meste, malému verejnému parku.

Cacao je túlavý pes s majiteľom.  Jeho majiteľom je 54 ročná dáma menom Nicoletta, ktorá si ho osvojila pred niekoľkými rokmi, keď si všimla ako Cacao blúdi ulicami. Pes sa učil rýchlo a netrvalo dlho kým vedel, že chodiť sa má iba po chodníku, alebo  cez cestu sa ide iba na zelenú. Čo však Nicolletta nepredpokladala bolo, že Cacao sa naučí využívať autobus číslo 54 a dopraví sa sám do svojho obľúbeného parku, kam chodili spolu na prechádzky a miestny trh každú sobotu.

 

Foto: Nicola Vaglia / milano.corriere.it
3
Foto: Nicola Vaglia / milano.corriere.it

Cacao je už známy spolucestovateľ a poznajú ho ľudia, ktorí cestujú spojom číslo 54 pravidelne. Je však stále opatrný a  nenastúpi do autobusu, keď ho šoféruje iný vodič ako ten, ktorého Cacao videl pri prvej jazde autobusom so svojou majiteľkou . Iba tak má istotu, že sa dopraví na miesto, kde býva v bezpečí.

Ako správny Talian psík trávi deň prechádzkou a neskôr opaľovaním sa v parku . Keď má relaxu dosť, vyberie sa znovu na rovnaký autobus a odvezie sa domov.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.