Najnovšia štúdia zistila, že pitia piva každý deň dokáže výrazne zvýšiť vaše šance na to, že budete žiť dlhšie. Toto je výsledok štúdie, ktorá zároveň vytyčuje aj iné dôležité fakty. Všetko má totiž svoje limity, v tomto prípade to platí rovnako. Všetko sa ale dočítate v článku.

beer fotografia
Foto od aiacPL

Štúdia, ktorú vykonali na Maastrichtskej univerzite v Holandsku zistila, že muži, ktorí vypijú každý deň pol litra piva, majú o 81 percent vyššiu pravdepodobnosť, že sa dožijú 90 a viac rokov. Možno to znie pre niektorých zvláštne, no toto je výsledok dlhoročnej štúdie. Štúdia sa však netýka len mužov, ale rovnako aj žien. U žien sa ukázalo, že to zvyšuje ich šancu o cca 60%. Nie je to prvýkrát, kedy štúdia dokázala, že alkohol užívaný s mierou skutočne dokáže prispieť k dožitia sa vyššieho veku. Určite ste už čítali o tom, že mierne pitie whiskey či vína každý deň dokáže pomôcť s dlhovekosťou a má to dokonca aj priaznivé zdravotné účinky.

Samotný vedecký pracovník prof. Dr. Piet van den Brandt a jeho tím sledovali v priebehu 20 rokov návyky týkajúce sa pitia alkoholu u 5 500 ľudí.Naše analýzy ukazujú, že medzi mužmi a ženami sú preukázané výrazne pozitívne súvislosti medzi alkoholom a dlhovekosťou.“ Ich teória alebo aspoň jedna z nich je taká, že pitie s mierou je v skutočnosti dobré pre vaše srdce, ale zas pitie príliš veľkého množstva alkoholu je doslova toxické. Pravdou je ale tiež to, že ak nepijete, tak to neznamená, že ste na nesprávnej ceste a mali by ste v tomto niečo meniť. „Výsledky by sa nemali používať ako motivácia pre ľudí, aby začali piť,“ dodal profesor.

beer fotografia
Foto od Free-Photos

Treba však dodať aj fakt, že existujú aj také štúdie, ktoré naznačujú, že aj jeden nápoj každý týždeň môže zvýšiť vaše šance na rakovinu. NHS (národná zdravotnícka služba) napríklad tvrdí, že za týždenný limit by ste si mali stanoviť maximálne 6 litrov piva alebo 6 pohárov vína. Milovníci piva alebo vína sa tak môžu tešiť, avšak stále pamätajte na to, že nič nemôže byť 100% a existujú aj ľudia, ktorým alkohol mimoriadne a vyslovene škodí. Vedci však tvrdia, že pri zdravých jedincoch ich tvrdenie platí, k čomu napokon dospeli aj výskumy.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.