Jazdiť na dovolenku vlastným autom je stále obľúbený spôsob dopravy, najmä ak dovolenkujete na Slovensku alebo v okolitých krajinách. Koniec koncov aj do obľúbeného Chorvátska predsa stále radi cestujeme autom. Ísť vlastným autom znamená veľa výhod, no komplikáciou môže byť nepredvídaná porucha či nehoda.

 

Cestovné poistenie auta by ste si preto mali pridať k tomu bežnému, nech už idete kamkoľvek.

 

 

Zdroj obrázka: Patiwat Sariya / Shutterstock.com

Pripoistite si autoasistenciu

 

Cestovné poistenie do zahraničia pre vás a vašu rodinu je pred dovolenkou samozrejmosť. Či už cestujete do zahraničia, alebo si dovolenku užijete v rámci Slovenska, porucha auta vás môže nepríjemne zaskočiť a pokaziť celú dovolenku. Na Slovensku si s pokazeným autom určite poradíte jednoduchšie ako v zahraničí. Okrem toho ide, samozrejme, aj o finančnú záťaž, ktorá môže byť mimo Slovenska nezanedbateľná.

 

Zaujímavé je, že AXA autoasistencia vám zabezpečí pomoc pri poruche vášho vozidla na ceste na dovolenku, počas jazdenia v zahraničí a aj keď sa budete vracať domov. Pripoistenie sa teda týka nielen zahraničia, ale aj udalostí, ku ktorým dôjde na území Slovenska pri ceste na dovolenku do zahraničia alebo pri návrate z nej.

 

Pripoistenie zahŕňa nevyhnutný odťah a opravu na mieste alebo v autoservise, navyše môže byť zabezpečené aj vaše ubytovanie, ak by oprava, resp. riešenie problémov s vozidlom trvalo dlhšie.

 

Pokiaľ sa stane, že ide o vážnejšiu poruchu a auto nie je možné opraviť do 5 pracovných dní, nepojazdné vozidlo bude dopravené späť na Slovensko. Cestovné poistenie auta sa dá využiť iba pri jednorazových cestách.

 

Požičiavate si auto v zahraničí?

 

Na dovolenku môžete samozrejme cestovať aj lietadlom a následne si požičať auto v cieľovej destinácii. Autopožičovne síce majú svoje vozidlá poistené, ale v prípade nehody vás spoluúčasť neminie. Pokiaľ máte takýto plán, určite bude vhodné poistiť sa.

 

Cestovné poistenie do zahraničia prináša aj pripoistenie požičaného vozidla. Nejde pritom len o auto, ale aj o skúter. Neznáme prostredie zvyšuje pravdepodobnosť nehody alebo poškodenia vozidla, a spoluúčasť môže náklady na dovolenku nepríjemne navýšiť.

 

Pripoistenie spoluúčasti na požičanom vozidle AXA má limit 1 200 € a vzťahuje sa aj na vandalizmus a odcudzenie vozidla. Takéto pripoistenie môžete uzavrieť pri jednorazových cestách aj pri dlhodobom cestovnom poistení.

 

Zdroj obrázka: Day Of Victory Studio / Shutterstock.com

 

Cestovné poistenie do zahraničia pre vás

 

Mať poistenie auta na dovolenke je dôležité, prvoradé je však stále poistenie pre vás. Okrem bežného cestovného poistenia, ktoré pokrýva liečebné náklady a asistenčné služby, si môžete vybrať aj ďalšie pripoistenia. Pre milovníkov adrenalínu bude určite potrebné poistenie rizikových športov, či už letných alebo zimných. Pri aktívne prežitých dovolenkách si predsa len úraz môžete pritrafiť skôr, ako keď ležíte na pláži alebo obdivujete pamiatky. Väčšina bežných a rizikovejších športov sa dá pripoistiť.

 

Za zváženie v dnešnej dobe určite stojí aj poistenie storna cesty či poistenie predčasného návratu. Poistenie storna cesty kryje všetky zájazdy a služby cestovného ruchu zakúpené počas platnosti cestovného poistenia, ale aj zájazdy zakúpené pred dohodnutím poistenia. Storno poplatky za zrušenie dovolenky tak budú bolieť výrazne menej.

 

Poistenie predčasného návratu vám prinesie finančné odškodnenie za nevyužitú dovolenku, ak ju ukončíte skôr zo závažného dôvodu. Medzi závažné dôvody patrí úmrtie alebo hospitalizácia rodinného príslušníka či škoda na majetku väčšia ako 8 000 €. V týchto prípadoch môžete dostať kompenzáciu za každý deň nevyužitej dovolenky a tiež za reálne náklady na cestu domov na Slovensko.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.