Kúpiť si rodinný dom alebo byt je prvá prekážka, ktorej mnohí z nás čelia. Vynaloženie množstva úsilia na získanie hypotéky a podkladov k jej schváleniu nám uberie množstvo energie a úspor. Financie však nie sú jediné veci, ktoré nám potom na dodatočné zariadenie priestoru a interiéru chýbajú. Veľmi vzácny je aj čas, ktorého ak je menej, robíme pri vytváraní nášho domova mnohé chyby.
 

Viacerým z nich ale možno veľmi ľahko zabrániť. Všetko si však musíte dobre nastaviť. Premyslieť mnohé detaily, aby vám vaše nové bývanie a komfortné vytvárali po mnoho rokov veľa rodinnej pohody.

 

Požiadajte o pomoc profesionálov

Mnohí sa pri návrhu a zariadení interiéru rozhodujú zaistiť všetko svojpomocne a spoliehajú sa na vlastné dizajnérske schopnosti. Cena za projekt od bytového architekta sa však môže ukázať ako dobrá investícia. si už  môžete vybrať sami. Dôležité je, aby ste mali po ruke vzor, podľa ktorého je postupovať ďalej oveľa jednoduchšie.

Dizajnéri predsa nie sú najímaní iba preto, aby vám zvýšili vaše náklady. Vedia, ako správne rozdeliť dostupný rozpočet, do čoho investovať a na čom sa naopak dá ušetriť.

Zapíšte si všetky dôležité rozmery

Zmerajte všetky dostupné kusy nábytku, ako aj výšku a šírku dverí, výšky stropu, uličky, schody a dokonca aj rozmery výťahu. Pred zakúpením nového kusu nábytku skontrolujte všetky dôležité rozmery, pretože najväčšie problémy sa v procese zariaďovania domácnosti objavujú v dôsledku nesúladu konkrétnych veľkostí.  Interiérové ​​predmety bývajú príliš veľké, nábytok sa nezmestí cez dvere a schodisko, alebo jednoducho zaberá príliš veľa miesta a vyzerá objemne.

Stanovte si rozpočet

 
Iba vďaka dôkladne naplánovanému rozpočtu môžete ušetriť na impulzívnych nákupoch – inak budú v dome desiatky vecí, ktoré nikdy dobre nedáte dokopy. Keď už hovoríme o rozpočte, je potrebné spomenúť kvalitu. Vždy je lepšie kúpiť si menej bytového vybavenia, ale dobrej kvality, ako naopak.

Pri plánovaní interiéru svojho bytu alebo domu tiež kupujte iba to, bez čoho sa naozaj nezaobídete, ako sú určite moderné . Snažte sa však brať najvyššiu kvalitu v cenovom rozpätí, ktoré máte k dispozícii.  Nezabudnite sa ale pripraviť aj na možné prekročenie limitov, ktoré sa môže vyskytnúť z rôznych dôvodov. Mať niečo v rezerve sa oplatí.

Myslite na svoje pohodlie

Znamená to, premyslieť si niekoľko detailov. Napríklad, kedy bude rekonštrukcia prebiehať, aby ste mali počas nej na všetky úlohy ideálne podmienky. Vonkajšia teplota a potreba krátkodobého náhradného bývania vás môžu zaskočiť a vaše pohodlie ohroziť. Aj počas rekonštrukcie musíte predsa niekde spať a ísť ráno do práce alebo do školy. Ak všetko dodržíte, nemalo by vás nič počas renovácie interiéru zaskočiť.F

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.