thumb fotografia
Foto od Rochelle, just rochelle

Plastickí chirurgovia sú špecialisti v pretváraní častí ľudského tela. Možno sa zdá, že iba napravujú nosy a robia umelé prsia, ale ich práca sa zďaleka nepohybuje len v týchto typoch operácií. Ich prácou je taktiež obnovovanie tvaru a funkcie poškodených častí tela alebo presúvanie kože z jedného miesta na iné, za účelom ošetriť hlboké poranenie. Na nápravu ústnych rázštepov alebo popálených tvárí používajú často neporušené časti tela. Občas sa ale stáva, že k dispozícii nie je žiadna jednoduchá náhrada alebo druh kože, ktorý by na dané miesto pasoval.

Ako príklad si vezmime palec na ruke. Ľudia, ktorí oň prídu, spolu s ním prídu aj o schopnosť vykonávať jednoduché funkcie ako sú odomykanie dverí, písanie alebo úchop mincí. Palec sa podieľa takmer na všetkých funkciách vykonávaných rukou. Je to skutočne veľmi dôležitý prst a takmer nikto z nás si nevie predstaviť, aký zložitý môže byť život bez neho.

Na ľudskom tele však nie je žiaden takýto palec navyše, a tak zaňho musia plastickí chirurgovia hľadať náhradu na nohách. Ide o procedúru, ktorá sa nazýva presun palca. Možno vám to vyznie ako fikcia, ale na Zemi existuje množstvo ľudí, ktorí si týmto zákrokom prešli a majú vďaka nemu omnoho jednoduchší život. Ak je operácia prevedená správne, palec z nohy pracuje na ruke skoro rovnako dobre ako pôvodný.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.