Spoločnosť zaoberajúca sa výrobou plaveckých čiapok nemá certifikáciu na ich výrobu, pretože jej bola odobratá. Čiapky, ktoré vyrába nemôžu byť použité na olympijských hrách a iných svetových súťažiach. Dôvodom je, že tieto plavecké čiapky sú väčšie ako bežné.

Foto od Pixabay

Spoločnosť SOUL CAP vznikla v roku 2017 po tom, čo jej zakladatelia najskôr začali organizovať plavecké kurzy a stretli ženu s afro vlasmi, ktorá si nedokázala nájsť dostatočne veľkú plaveckú čiapku. Značka odvtedy predala plavcom po celom svete až 40 000 svojich produktov a začala spolupracovať s černoškou Alice Dearing, ktorá bude reprezentovať na olympiáde Spojené kráľovstvo. 

Foto od Facebook

Federácia pre medzinárodné súťaže vo vodných športoch (FINA) však zamietla používanie ich plaveckých čiapok na vrcholových podujatiach, pretože podľa nich športovci nikdy nepotrebovali čiapky takejto veľkosti a konfigurácie. Zakladatelia značky boli z rozhodnutia sklamaní a toto rozhodnutie označili za neuznanie rozmanitosti súťažných plavcov. 

Predstavitelia federácie FINA odôvodnili svoje rozhodnutie tiež tým, že výrobky spoločnosti sú nevhodné, pretože nedržia prirodzenú formu hlavy. Zakladatelia SOUL CAP tvrdia, že ich cieľom je okrem iného odbúrať bariéry vo vnímaní plavcov tmavej pleti. „Keď sme vyrastali, plávanie sa nikdy nepovažovalo za šport čiernych. Deti sa tomu preto nevenovali, rodičia ich k tomu neviedli a učitelia v škole to nepropagovali,“ povedal zakladateľ značky.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.