Mačky plemena Selkirk Rex sú úplne odlišné od „bežných“ mačiek. A to, čo ich robí výnimočnými sú ich anjelské kučery. Keď ich uvidíte, tak je veľká šanca, že sa do nich skutočne zamilujete. Minimálne do týchto štyroch, ktoré žijú spolu a tvoria tak veľmi špeciálnu rodinku.

Tony, Manny, Sosa a Elvira – toto sú mená štyroch rozkošných mačiek zo Švajčiarska, ktorých kučery sú neuveriteľne rozkošné. Tieto tvory sú inak nazývané aj ako ovce a plemeno dostalo názov po pohorí Selkirk nachádzajúcom sa v Montane, kde sa prvé mláďa narodilo v útulku v roku 1987. Dnes si tieto štyri „plyšové medvedíky“ získavajú srdcia každého človeka na sociálnych sieťach. Ich neobvyklá kožušina je výsledkom prirodzenej mutácie. Zaujímavé tiež je, že momentálne ide o jedno z najunikátnejších a najobľúbenejších plemien mačiek, ktoré objavili v posledných desaťročiach.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.