Chcete sa naučiť žiť plnší a šťastnejší život a to je úžasné! Šťastie je úplne vo vašej moci. Musíte len uvoľniť myšlienku, že šťastie môžete nájsť z externých zdrojov. Šťastie si vytvoríte zmenou postoja k svojmu životu a zlepšením myslenia.

Jade Nyx je kvalifikovaná koučka života, ktorá chce urobiť krok vpred, aby vám pomohla vo vašom úsilí urobiť svet lepším. Špecializuje sa na sebalásku a pozitivitu tela. Vychádzajúc zo svojich vlastných skúseností a hodnoty sa snaží ísť príkladom a povzbudzovať ostatných. Prináša 15 spôsobov ako žiť plnší a šťastnejší život.

Tento zoznam je rozdelený do troch sekcií: Pustite to, objavujte a konajte. Pokrývame všetky veci, ktoré potrebujete pustiť na to, aby ste prešli k plnšiemu životu, časti vás, ktoré musíte objaviť a akcie, ktoré musíte vykonať, aby ste žili svoj najlepší život.

zdroj: Nine Koepfer / unsplash.com

Pustite to

Naučiť sa opustiť veci, ktoré vám už neslúžia, je na vašej ceste za šťastnejším životom nevyhnutné.

1. Pustite dokonalosť

Nič nespomalí šťastie a rast rýchlejšie ako neúnavné hľadanie dokonalosti. Zastaví vás v stopách, zmrazených nekonečnými úpravami, opravami a zmenami, aby ste si vytvorili predstavu dokonalosti.

Nikdy nebudete šťastný, ak budete neustále v honbe za dokonalosťou, pretože dokonalosť je nedosiahnuteľná. Môžete niečo vnímať ako dokonalé, ale ak budete neustále hľadať dokonalosť, vždy nájdete iba ďalšie chyby. Prichádzate z priestoru, ktorý vás privádza k presvedčeniu, že to nie je dosť dobré, a že negatívny priestor nemožno naplniť ďalšími opravami a zmenami. Môže byť naplnený iba láskou a prijatím.

Nechajte ísť snahu o to, robiť všetko perfektne. Robte všetko nedokonale a vdychujte túto otravnú myšlienku, že to nie je dokonalé. Budete prekvapený, koľko stresu necháte za sebou.

2. Pustite myšlienku, že všetko viete

Keď sa stávame tínedžermi a dospelými, rozvíjame toto myslenie, že všetko vieme a niečo nevedieť, znamená byť slabý a zraniteľný. Zbavte sa tejto myšlienky a začnite spochybňovať všetko, čo si myslíte, že poznáte.

Predstava, že všetko viete a máte vždy pravdu, je uzavreté zmýšľanie. Nemôžete sa učiť, rásť a meniť sa, ak nie ste otvorený novým myšlienkam a spôsobom myslenia. Precvičte si slová ako: „To som nevedel“, „Čo si o tom myslíš?“ a „Je to pravda, alebo je to niečo, čo som práve poznal celý svoj život?“. Spochybnite svoju realitu, pretože to môžu byť len opakované, staré a zastarané ideály.

3. Pustite svoje ego

Vaše ego je niekedy úžasný nástroj, ale keď je príliš panovačné, stane sa z toho problém. Čo je to ego? Ego je vaša predstava o sebe. Ego vás núti konať na základe výzoru namiesto princípov.

Keď vystupujete pre imaginárnych ľudí a ich imaginárne očakávanie, ktoré od vás majú, môžete len prehrať, pretože vytvárate očakávania a robíte ich nereálnymi. Je to neustála prax, ako sa zbaviť ega. Cvičte vďačnosť a upustite od všetkých tých pohlcujúcich myšlienok.

4. Pustite neustále porovnávanie

Ak sa chcete skutočne naučiť žiť plnší a šťastnejší život, musíte sa prestať porovnávať s inými ľuďmi. Porovnávať sa s ostatnými je zbytočné, pretože nie ste rovnakí. Nekráčali ste v ich koži a nemáte ani zdroje, ani schopnosti. Ste iný a zameranie sa na porovnanie s nimi prinesie iba negatívne výsledky.

V konečnom dôsledku vás porovnávanie vedie k odporu a zbaví vás radosti zo života, pretože namiesto toho, aby ste sa sústredili na všetko čo máte, zameriavate sa na to,  že nie ste dostačujúci. Inšpirujte sa inými ľuďmi a používajte ich na poháňanie svojich cieľov vpred, ale nespúšťajte oči z vlastného jedinečného života.

5. Pustite zameriavanie sa na negatívne situácie

Neznášam frázu „mysli pozitívne“, ale je to len nepochopené. Neznamená to ignorovať vaše problémy a pocity, znamená to stať sa kreatívny. Nájdite iné riešenie. Myslite mimo krabice! Je také ľahké zamerať sa na to zlé, čo sa vám deje, ale snažte sa nesústrediť sa na všetok nedostatok. Cvičte vďačnosť a zamerajte sa na všetko, čo máte.

Presmerujte svoju pozornosť na potenciálne riešenie vašich problémov. Požiadajte o pomoc, ak ju potrebujete. Môžete ovládať ako vnímate a zvládate situácie. Napríklad: Život je ťažký a vy ste na dne. Nemôžete prestať byť smutný, aj keď robíte všetko pre to, aby ste sa tomu vyhli a zmenili svoje myslenie. Skúste nový prístup. Sadnite si so svojimi pocitmi, plne ich precíťte a postavte sa im tvárou v tvár, aby mohli prejsť. Nezameriavajte sa na negatíva, ktoré nemôžete ovplyvniť. Zamerajte sa na to pozitívne, na veci, za ktoré by ste mali byť vďační a na všetko, čo máte.

zdroj: Averie Woodard / unsplash.com

Objavujte

Život je plný lekcií a prekvapení, ktoré neustále čakajú na objavenie. Najdôležitejšie objavy sa však nachádzajú vo vašom vnútri.

6. Objavte svoje hodnoty

Kto si? V čo veríš? Ak sa chcete naučiť žiť plnší a šťastnejší život, začnite tým, že zistíte, kým skutočne ste, v čo skutočne veríte a aké sú vaše hodnoty. Akonáhle budete vedieť, kto ste, čo si vážite a kým chcete byť, žite svoj život týmto spôsobom napriek tomu, čo si ostatní môžu myslieť o vašich voľbách.

7. Objavte seba-súcit

Život je ťažký, mätúci a chaotický. Vy nie ste Boh. Ste len človek, ktorý sa to snaží pochopiť ako ostatní. Doprajte si pauzu. Nemusíte mať všetko premyslené. Hovorte k sebe vždy láskavo, aj keď ste urobili niečo zlé. Poučte sa zo svojich chýb, buďte k sebe láskavý a budete oveľa šťastnejší. Koniec koncov, je ťažké byť šťastný, keď vo vašej hlave žije niekto, kto je na vás neustále zlý.

8. Objavte, ako žiť bez ľútosti

Keď som mala 14 rokov, videla som tento motivačný citát vytlačený na tapete: „Keď chceš niečo urobiť, urob to hneď. Urob to, keď môžeš. Je to jediný spôsob, ako žiť život bez ľútosti.“ Stále si to pamätám, pretože je to taká pravda.

Chcete sa zobudiť v sedemdesiatke, osemdesiatke alebo stovke a uvedomiť si, že niečoho ľutujete? Peniaze prichádzajú, čas nie. Ak chcete niečo urobiť, choďte do toho. Teraz. Žite svoj život práve teraz, pretože nikdy neviete, kedy sa zobudíte a budete ľutovať všetky veci, ktoré ste nikdy neurobili.

9. Objavte rovnováhu

Ak sa chcete naučiť žiť plnší a šťastnejší život, musíte nájsť rovnováhu. Robte viac vecí, ktoré máte radi! Užite si viac zábavy!

Venujte nejaký čas hľadaniu rovnováhy v oblastiach, ktoré vám chýbajú. Napríklad workoholik bude s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať dobrodružstvo. Niekto, kto je neustále v strese, môže potrebovať začleniť jogu alebo meditáciu do svojej rutiny. Nájdite spôsob, ako stabilizovať svoje činy a emócie, aby ste žili šťastnejšie.

10. Objavte svoje sebavyjadrenie

Ak sa naučíte emocionálne a kreatívne vyjadrovať, nájdete nový svet šťastia a naplnenia. Prijmite svojho vnútorného umelca. Hovorte svoju pravdu a nebojácne povedzte, ako sa skutočne cítite.

Časť autentického života je vyjadriť kto ste, aj keď sa to ľuďom nepáči. Žite svoju pravdu a nájdite svoj kmeň. Ste úžasný a dôležitý a nájdete šťastie, keď vyjadríte, kým skutočne ste.

Vykonajte akciu

Akcia v živote je nápomocná iba vtedy, ak vám svojimi činmi pomôže zostať verný svojmu autentickému ja. Vykonajte nižšie uvedené činnosti a naučte sa, ako žiť plnší a šťastnejší život.

11. Opustite svoju komfortnú zónu

Ak chcete žiť svoj život naplno, znamená to, že musíte opustiť svoju komfortnú zónu a dosiahnuť svoje ciele. Všetko, čo chcete, je na druhej strane vašej komfortnej zóny. Strach a šťastie sa môžu zdať ako protiklady, ale nie sú. Strach je len krokom, ktorý vám pomôže dostať sa do nádoby s keksíkmi, v ktorej sa ukrýva šťastie. Aby ste sa tam dostali, musíte byť dostatočne odvážni, aby ste vystúpili na schod a riskovali, že spadnete.

12. Vezmite si jeden deň po druhom

Zamerajte sa na to, aby ste každý deň prežili svoj najlepší deň. Nezameriavajte sa na to, aká zlá bola minulosť alebo aká by mohla byť budúcnosť. Každý deň je nový deň a vaše minulé chyby boli lekciami, ktoré môžete dnes použiť, aby ste svoje chyby neopakovali. Zamerajte sa na to, ako sa dnes môžete zlepšiť, aby ste boli šťastný, naplnený a v budúcnosti dosiahli svoje ciele.

13. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás zdvihnú

Ste len tak šťastný, ako je vaše prostredie. Ak ste obklopený negatívnymi ľuďmi, ktorí vo vás neveria a pokúšajú sa vás udržať na uzde, vaša schopnosť byť šťastný a naplnený bude obmedzená. Ak sú vo vašom živote ľudia, ktorí sa pokúšajú sabotovať vaše šťastie, budete ťažko prekonávať tieto negatívne emócie.

Ste kombináciou piatich ľudí, s ktorými sa stretávate najčastejšie, takže sa uistite, že sú vo vašom tíme a budú šíriť pozitivitu kdekoľvek pôjdu. Nebojte sa zmeniť svojich ľudí, robíte službu aj im.

14. Robte to, čo vás robí šťastnými

Nie každý bude rozumieť tomu, čo robíte a ľudia sa vám pokúsia povedať, že ste blázni a budú vás brzdiť. Ak vás to však robí šťastnými a naplnenými, urobte to aj tak. Dokážte im, že sa mýlia.

Inovátori musia posunúť hranice toho, čo je možné, a to platí pre váš život. Ste tiež inovátor. Váš projekt je váš život a musíte byť ochotný pokračovať vo svojej ceste napriek negatívnym hlasom, ktoré sa vám môžu dostať do cesty.

15. Prevezmite osobnú zodpovednosť

Je čas konať a prevziať osobnú zodpovednosť za svoj život. Zlé veci sa ľuďom stávajú každý deň a vy musíte prestať obviňovať ostatných ľudí a situácie zo svojich zlých skúseností. Jedná sa o jednoduchý, ale zásadný posun v myslení, pretože vyžaduje spätnú kontrolu.

Ak ste zodpovedný za všetko, čo sa vám stane a urobíte, potom to môžete zmeniť. Prevezmite zodpovednosť za každú vec, ktorá sa vám stane, a použite získané znalosti, aby ste v budúcnosti predišli rovnakým chybám. Avšak (a to je kľúčové), nepoužívajte to na to, aby ste sa obviňovali a mučili z toho, aký zlý človek ste. Využite to na učenie sa a uplatnenie sa v budúcnosti bez toho, aby ste sa hanbili.

Záver

Naučiť sa žiť plnší a šťastnejší život máte úplne pod kontrolou. Všetko je to o prístupe, myslení a krokoch, ktoré ste urobili, aby ste vytvorili požadovaný život. Môže to byť desivé a zdrvujúce, ale ak robíte malé kroky a precvičujete vďačnosť, môžete nájsť svoje šťastie. Zaslúžite si byť šťastným, tak si to vyberte.

Zdroj

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.