Amsterdam, no i celé Holandsko razí jednoznačnú ekologickú cestu a mali by si od tejto krajiny brať príklad všetky ostatné, ktoré za ňou zaostávajú. Hlavné mesto Holandska je známe pre svoje kanály a plavidlá, ktoré tadiaľ plávajú. Tento spôsob dopravy je hneď po bicykloch označovaný za najpopulárnejší, avšak niečo predsa len v najbližších dňoch a rokoch plánujú meniť.

amsterdam fotografia
Foto od 1919201

Novozvolený starosta za Stranu zelených sa už teraz snaží transformovať lodnú dopravu na ekologickejšiu. Znamená to, že tieto dopravné prostriedky budú čoskoro využívať iba elektrickú energiu. Zvuk motorov lodí poháňaných naftou sa čoskoro stane súčasťou histórie, pretože mesto plánuje zakázať dieselové motory, a to do roku 2025, kedy by mali byť už iba minulosťou. Komerčná flotila mesta je však už dnes veľmi blízko k dosiahnutiu tohto cieľa, pretože podľa agentúry Reuters dnes až 75% z 550 komerčných plavidiel mesta spĺňa plánovaný bezemisný cieľ.

V správe sa ďalej uvádza, že od dodávateľov sa očakáva, že do konca roku 2021 nainštalujú ďalších 100 nabíjacích staníc pre lode. Spoločnosť Skoon Energy okrem toho uvedie tento týždeň do prevádzky plávajúcu nabíjaciu stanicu, ktorá pomôže vyrovnať rozvodnú sieť. Aj keď stále existuje niekoľko tisíc rekreačných plavidiel, ktoré potrebujú modernizáciu s cieľom zabezpečiť ich emisnú neutrálnosť, očakáva sa, že nová infraštruktúra kanála urýchli prechod vodných ciest na čistejšie. V silách mesta akým je Amsterdam to však určite je a je to len otázka času, kedy sa im podarí naplniť stanovený plán do bodky.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.