Ak si poviete, že máte už dosť zimy a chcete si vyraziť na teplú Maltu po Novom roku, ponúkame vám zopár skvelých leteniek. Avšak, ako to býva zvykom, takéto ponuky sa míňajú, preto konajte rýchlo.

malta fotografia
Foto od sky_hlv

Práve v týchto dňoch si môžete zakúpiť spiatočné letenky priamo z Bratislavy na Maltu len za cenu 23€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Lete trvá okolo 2,5 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 20.1. – 31.1.2019. Viac termínov na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Čo robiť a vidieť:

– Hlavné mesto Valletta je to, ktoré vás očarí na prvý pohľad. Je typické najmä eleganciou rytierského mesta. No nevynechajte ani ďalší skvost – stredovekú Mdinu.

– Z architektonického pohľadu sú tam dokonca stavby staršie ako egyptské pyramídy. Takisto tam uvidíte vplyvy všetkých možných štýlov Európy, Ázie či Afriky. A rovnako rôznorodá je aj tamojšie kuchyňa, ktorú musíte ochutnať.

malta fotografia
Foto od Jocelyn777

– Ak si chcete užiť výhľad na šíre okolie, vyrazte na Dingli Cliffs, ktorý je najvyšším bodom ostrova a nachádza sa neďaleko dedinky Wied iz-Zurrieq. A ak nemáte radi rušné prostredie, táto lokalita je pre vás dokonalá.

– Aj keď zimné mesiace nie sú tou hlavnou sezónou, má to svoje výhody. Nebudete sa predierať davom ľudí a budete mať oveľa väčší pokoj či už v uliciach miest, ale aj pri obdivovaní rôznych atrakcií, ktorých je tam viac než dosť.

– Užijete si tam aj nočný život a rôzne bary. Či už bažíte po divokých nočných kluboch, alebo pohodových jazzových, to všetko tam nájdete.

malta fotografia
Foto od Mariamichelle

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.