Obraz Dievčaťa s balónom je najznámejším dielom maliara Danksyho. Je to reprodukcia pôvodného obrazu, ktorý bol namaľovaný na budove vo východnom Londýne v roku 2002. Podľa internetovej stránky MyArtBroker.com, ktorá predáva umelecké diela tohto maliara, sa práve cena spomínaného obrazu každoročne zvyšovala o 20%. Až nakoniec ho 5. októbra predali za neuveriteľnú sumu – viac ako 1 milión dolárov.

No najzaujímavejšie na to je, že len o malú chvíľu po tom, ako sa obraz predal, skartovač skrytý vo vnútri rámu začal pomaly ničiť toto dielo. Tento mechanizmus bol spustený diaľkovým ovládačom.

Neskôr autor obrazu pridal na Instagram krátke video s titulkom: „Pred niekoľkými rokmi som tajne namontoval na tento obraz skartovač. Pre prípad, že ho niekedy budú predávať na aukcii.“ Toto dielo je teraz súčasťou histórie umenia aj v takomto stave a odhaduje sa, že Banksy mu pridal ešte 50% z jeho pôvodnej hodnoty.

Takto vyzerala pôvodná maľba na múre:

Photo by boredpanda

A takto na obraze:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.