Bezplatný nealkoholický nápoj je jedným z mála výhod, ktoré môžu mnohí cestujúci počas svojich letov využiť bez toho, aby za to zaplatili. Avšak, už ani to nie je celkom pravda, a to hlavne v prípade niektorých nízkonákladových leteckých spoločností. A svoje o tom vie cestujúci Gene Goh, ktorý zdieľal na Facebook zaražajúcu forografiu z paluby lietadla spoločnosti Scoot, ktorým mal letieť zo Singapuru do Osaky. Let však meškal a Gene požiadal o pohár vody, čo znie ako úplne jednoduchá požiadavka. No nebola.

Letuška mu oznámila, že letecká spoločnosť ponúka iba balenú vodu. Samozrejme, muž zostal trochu šokovaný. Mnohé letecké spoločnosti považujú vodu za časť svojej bežnej nápojovej služby a často nalievajú fľaškovú vodu do pohárov namiesto toho, aby ju nosili v celej fľaši.

Keďže Gene nebol ochotný platiť za fľaškovú vodu, letuška mu podala pohár plný ľadu a povedala mu, aby počkal, kým sa roztopí.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2239275259685113&set=p.2239275259685113&type=3&theater

„Všetko, o čo som žiadal, bol len pohár vody a nevadilo by mi, ani keby mi doniesla obyčajnú vodu z kohútika. Dúfam, že existujú aj také služby pre pasažierov, ktoré nie sú takéto nerozumné,“ napísal Goh na Facebooku.

Vzhľadom na to, že dehydratácia je závažným lekárskym problémom v lete, nie je úplne neprijateľné očakávať, že voda bude podávaná zadarmo. Napriek tomu si letecké spoločnosti účtujú za veľa takých vecí, ktoré by mali byť zadarmo, ako napr. príručné tašky, slúchadlá alebo deka či polička.

Navyše, podľa spomínanej letušky môže byť voda z vodovodu skutočne tá najhoršia vec, ktorú si v lietadle objednáte. Štúdia agentúry na ochranu životného prostredia totiž zistila, že jedno z ôsmich lietadiel nespĺňa štandardy pre bezpečnosť vody. To znamená, že ľad, voda z kohútika, káva a aj čaj môžu byť pre zdravie nebezpečné v prípade, ak letecká spoločnosť nezachováva určitú úroveň čistoty vody. To je tiež dôvod, prečo mnoho leteckých spoločností považuje balenú vodu za lepšiu voľbu.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.