Tak tomuto sa povie nájsť skutočný poklad! Rodinka zo Spojeného kráľovstva natrafila pri bežných prácach vo vlastnej záhrade na vzácne platidlo z minulých čias. Počas vyťahovania buriny totiž objavili zlaté mince z 15. storočia a 4 z nich sú mimoriadne cenné vzhľadom na to, čo sa na nich nachádza.

Najvzácnejší objav sú dozaista 4 zlaté mince s iniciálami manželiek Henricha VIII – Kataríny Aragónskej, Anny Boleynovej a Jane Seymourovej. Dokopy bolo tých mincí až 63. Rodina, ktorá ich objavila, pochádza z Hampshiru, no priala si zostať v anonymite. V tejto dobe Covidovej sa objavilo naozaj veľa zaujímavých objavov, keďže ľudia trávia viac času doma, a preto robia činnosti, na ktoré predtým možno nebol čas.

Veľmi prekvapivý je fakt, že tento objav patrí medzi ďalších až 47 000, ktoré ľudia ohlásili počas trvania tejto pandémie. John Naylor z múzea Ashmolean sa nechal počuť, že poklad bol zrejme skrytý bohatým obchodníkom alebo duchovenstvom, ktoré sa obávalo Henricha VIII., keď prebral kontrolu nad mnohými majetkami náboženskej komunity. „Niektoré kláštory a kostoly sa pokúšali skryť bohatstvo v nádeji, že si ho takto udržia,“ povedal John.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.