Nicole z Nemecka vždy snívala o tom, že raz bude mať vlastnú mačku, no vtedy ešte netušila, čo jej osud prinesie. Počas návštevy miestnej farmy náhodou spozorovala dve malé mačiatka, ktoré sa schovávali v rohu stodoly. Mali 4 mesiace a boli vo veľmi zlom zdravotnom stave. Žena si bola istá, že bez jej pomoci neprežijú.

Foto od boredpanda

„Boli v hroznom stave, napadli ich roztoče a trpeli infekciou uší. Bolelo ma, že trpia, tak som si ich obe vzala domov,“ povedala Nicole. Obe boli neuveriteľne krásne a vyžarovalo z nich niečo krásne. Dostali mená „Elli“ a „Rosie“. S množstvom lásky a starostlivosti sa mačiatka rýchlo dostali do skvelej kondície.

Od samého začiatku sa však Elli od iných mačiek trochu líšila. „Bola veľmi hravá a niekedy sa správala skôr ako pes než mačka,“ povedala majiteľka. O 9 mesiacov neskôr si Nicole všimla malú bielu škvrnu na jej čiernej srsti. „Nebola tam od začiatku. Myslela som si, že je to len nejaká nečistota a pokúšala som sa ju odstrániť, ale ukázalo sa, že je to srsť,“ vysvetlila Nicole. A odvtedy sa Ellin vzhľad začal meniť.

Foto od boredpanda

Majiteľka bola z toho spočiatku vystrašená a zaniesla ju k veterinárovi. Veterinár ju upokojil a vysvetlil, že Elli má veľmi zriedkavý stav nazývaný vitiligo. Vitiligo sa prejavuje tým, že srsť stráca pigment. Tento vzácny stav postihuje iba 0,5-2% celkovej populácie ľudí, no u zvierat je ešte oveľa zriedkavejší. Nicole tvrdí, že mačka „vyzerá ako malá snehová sova. Je extrémne roztomilá a jej kožušina sa každým dňom mení.“

Nuž a takto sa toto zviera pomaly a netradične menilo:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.