Hľadanie ciest ako zachrániť túto planétu pred kolapsom by nemalo byť len na pleciach vlád jednotlivých národov, kedže najčastejšie ekologické škody robia práve súkromný podnikatelia.

Výkonný riaditeľ životného prostredia Spojených Národov Erik Solheim  urguje vlády jednotlivých krajín aby sa pripojili k snahe záchrany životného prostredia prostredníctvom zvýšených poplatkov pre súkromníkov za využívanie prírodných zdrojov.

 

pollution fotografia
Foto od xgi93

“ Profit plynúci zo znečisťovania planéty je takmer vždy súkromný, zatiaľ čo cena za znečisťovanie planéty  alebo za zničenie celých ekosystémov je vždy spoločná  „

Povedal na medzinárodnej konferencií na Univerzite Columbia v New Yorku.

Svetová zdravotnícka organizácia pripisuje až štvrtinu všetkých úmrti na planéte práve znečisteniu, ktoré je prepojené s rakovinou alebo  srdcovocievnymi ochoreniami.

Význam podnikania pri záchrane planéty vyzdvihol Solheim aj v pozitívnom zmysle.  Spomenul napríklad start-up na požičiavanie bicyklov, ktorí sa teší obrovskej obľube v Číne.

Tiež spomenul akú významnú rolu hrá zavádzanie tzv. čistej energie v Indií, kde sa podieľa na nových pracovných miestach a ekonomickom raste.

“ Zmena prichádza, sme na správnej koľaji, avšak musíme zrýchliť pretože ide o naozaj veľkú výzvu“           Dodal.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.