Policajti na newyorskom letisku objavili niečo veľmi zvláštne. Odhalili muža, ktorý sa pokúšal prepašovať do krajiny až 35 živých vtákov, ktoré ukryl do natáčok. Kevin McKenzie bol chytený po prílete na toto letisko z Georgetownu.

Týchto vtákov sa pokúšal prepašovať tak, že natáčky mal Kevin všité do kabáta a niektoré z nich mal prilepené k členkom. Je to zvláštne aj kvôli tomu, že ide o spevavce a museli s ním vydržať na palube celých 6 hodín. Potom, čo mu ich polícia odobrala, boli odovzdané ministerstvu poľnohospodárstva a veterinárnych služieb.

Nie je to prvýkrát čo sa pokúšali pašeráci previezť vtáky cez hranice štátov. Takýchto prípadov bolo už naozaj veľa, no tento je ešte o niečo zvláštnejší. Tento chlapík sa totiž pokúšal prepašovať Guyanské pinky, ktoré sú naozaj lukratívnym druhom, pretože sa zúčastňujú vtáčích súťaží v speve.

Pinka, ktorá vyhrá súťaž v speve má hodnotu aj viac ako 8 000 eur. Kevin sa priznal polícii, že za prepašovanie piniek mu bolo ponúknutých 2 500 eur. V prípade dokázania viny mu teraz hrozí až 20 ročné väzenie.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.