Hovorí sa, že kamera dokáže veľmi ľahko pridať objektu kilogramy navyše, a to bez ohľadu na to, či ide o človeka, alebo o zviera. Nuž, ale na tohto ľadového medveďa by sme sa v takom prípade museli pozerať cez niekoľko kamier. A prečo? Váži totiž o 200 kilogramov viac, ako bežný jedinec jeho druhu.

Foto od youtube

Medveď, ktorého miestni obyvatelia nazývajú „Tučný Albert“, má výraznú nadváhu. Priemerný ľadový medveď váži okolo 450 kg, no Tučný Albert váži neuveriteľných 679 kg. Ukazuje sa, že miestni obyvatelia v Katoviku na Aljaške, kde žije aj medveď, kŕmia tieto zvieratá, aby im takto prejavili úctu. Ich kŕmenie je však, zdá sa, prehnané. Profesionálny fotograf Edward Boudreau, ktorý vyfotografoval aj Tučného Alberta, uviedol:

„Dedinčania práve rozobrali veľrybu a veľkú časť mäsa i tuku vyčlenili pre medveďov, ktoré potom potravu nachádzajú asi 6 kilometrov od mesta. Robia to z dvoch dôvodov. Po prvé: bráni to medveďom v príchode ku žatve a narušeniu života miestnych. Nechceli by ste, aby k vám v zhone prichádzalo 20 hladných ľadových medveďov. Druhým dôvodom je to, že dedinčania im takýmto spôsobom vzdávajú hold a prejavujú úctu, ktorú si zaslúžia. Robia to už tisíce rokov.“

Foto od Facebook

Znie to ako situácia, z ktorej vychádzajú obe skupiny víťazne. Otázne možno je či a dokedy to takto vydrží. Aj keď je Tučný Albert obrovský, tak stále nie je tým najtučnejším medveďom na svete. Ani zďaleka sa k tomuto rekordu nepriblížil. Rekord totiž doteraz drží ľadový medveď s váhou až neuveriteľnej jednej tony. Tento obor medzi medveďmi dosiahol takúto váhu v roku 1960.

 

 

Zdroj: unilad.com

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.