Policajt s orlími očami, ktorého prezývajú „pamäťový policajt“ využíva svoju schopnosť rozpoznávania tváre, vďaka čomu odhalil 2 100 podozrivých, a to aj vrátane tých, ktorí nosia rúška. Angličan Andy Pope má totiž úžasnú fotografickú pamäť, čo znamená, že si dokáže vybaviť aj tváre, ktoré roky nevidel.

Foto od Facebook

Táto jeho schopnosť ho priviedla k odhaleniu mnohých trestných činov. Od roku 2012 totiž dokázal rozpoznať tisíce tváre podozrivých ľudí v trestných činoch ako lúpež, sexuálne útoky či pokusy o vraždu. Len za minulý rok odhalil 406 páchateľov, z toho aj 16 za jeden deň. 43-ročný chlapík dokonca dokáže odhaliť hľadaných zločincov, ktorých rozpozná aj napriek tomu, že majú na tvárach rúška.

Andy pracuje pre políciu v meste West Midlands a tvrdí, že aktuálne je jeho práca oveľa ťažšia práve kvôli tomu, že ľudia nosia rúška, no túto svoju schopnosť dokáže aj napriek tomu uplatniť. „Aj keď to bol rok ako žiadny iný, stále pracujem rovnako a snažím sa pracovať čo najlepšie. Najdôležitejšie je byť schopný odhaľovať zločincov a zaistiť bezpečnosť širokej verejnosti,“ povedal policajt.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.