Polícia z Humberside objavila v priemyselnej jednotke v Scunthorpe obrovskú farmu, kde pestujú kanabis. Ide o takú rozsiahlu jednotku, že dokonca mali svoju vlastnú flotilu dodávok. Podľa spoločnosti ScunthorpeLive, boli tamojšie rastliny ocenené 4 miliónmi libier – polícia sa však domnieva, že továreň bola v prevádzke niekoľko mesiacov, čo tiež znamená, že by mohlo ísť o dvakrát vyššiu sumu.

, Polícia odhalila v Anglicku jednu z najväčších marihuanových fariem na svete, ktorá mala aj svoje dodávky
Foto od Facebook

“Nepochybne zostane niekto bez peňazí,” uviedol DI John Cram, ktorý vedie vyšetrovanie. Kým polícia nechcela prezradiť, ako sa dozvedeli o tomto mieste, tak podľa spravodajských informácií vykonali akciu 29. júla, pričom mali podozrenie už skôr. Spolu s poľami rastlín konope v uzamknutých miestnostiach našli dôstojníci aj päť mužov z Vietnamu, ktorí sú podozriví z pestovania konope. Traja boli zadržaní na mieste činu, ale ďalší dvaja utiekli a polícia po nich teraz pátra. Polícia však uviedla, že vyšetrovanie sa teraz najviac zameriava na odhalenie toho, kto stojí za touto nelegálnou farmou, pretože ich to môže priviesť k ešte oveľa väčším trestným činom.

V tomto nelegálnom obchode sa tiež objavili 4 dodávky, ktoré kedysi patrili Tescu. Tie používali na prepravu drog do továrne a z nej. Miestny muž povedal, že akési chýry o tejto veľkej továrni v severnom Lincolnshjire tam kolovali už dlhšie. “Hral som sa so svojím chlapcom asi pred šiestimi mesiacmi a povedal mi o farme. Povedal, že ju videl aj to, aká je veľká. Aby som bol úprimný, myslel som si, že si to vymyslel.” Týmto obrovským priestorom boli prekvapení všetci. Polícia mala údajne podozrenie už skôr, no k zásahu prišlo až teraz.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.