Manipulatívne video od Lívie, známej z KulturBlogu, zdieľalo už viac ako 10 000 užívateľov Facebooku. Videom sa snaží navodiť dojem, že dobrá imunita stačí na to, aby človek bez problémov prekonal koronavírus. Polícia Slovenskej republiky vydala varovanie pred touto informáciou. Jedenie jablka a odmietanie zemiakových chipsov vás totiž neochráni pred koronavírusom. 

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR

Prečo ide o manipulatívne video? Zdravá strava a šport sú skutočne dobré veci na zlepšovanie imunity. Ak však ide o pandemické infekčné ochorenie, to nikdy nevyrieši cvičenie a správna životospráva. Toto potvrdzuje aj lekár Miloš Jeseňák, ktorý hovorí: „Ako imunológ podporujem, keď sa niekto aktívne stará o svoj imunitný systém, športuje a zdravo sa stravuje. Je to určite dôležitá časť komplexného manažmentu. Prax nám však vraví, že vírusu je to v mnohých prípadoch jedno, takže by som sa na to nespoliehal.”

Zdroj: Facebook

Podľa Polície Slovenskej republiky by sme mali brať do úvahy fakty, nie manipulatívne názory Lívie. Väčšina hospitalizovaných pacientov (85,16%) nie je zaočkovaná vôbec alebo len čiastočne.  Polícia ďalej upozorňuje na to, aby sme neboli sebeckí voči ostatným ľuďom. Zaočkovaním totiž chránime seba, ale aj iných. 

ZDROJ

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.