Čoraz viac hoaxov hovorí o tom, že Ukrajinci majú rôzne výhody na úkor Slovákov. Na jeden z ďalších hoaxov upozornila aj Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku. V bojnickej nemocnici vraj mali ukrajinské zdravotné sestry vytláčať tie naše. 

„Je to hoax a úplný nezmysel. Žiadnu sestru sme neprepustili. Naopak, máme nedostatok zdravotníckych pracovníkov, hlavne sestier. Predpokladáme, že tvorca sa mohol inšpirovať tým, že sme zamestnali dve ukrajinské sestry na úteku pred vojnou, na pozíciu upratovačiek,“ vyjadrila sa k situácii bojnická nemocnica. 

Polícia SR hovorí, že ukrajinskí ľudia majú chuť pracovať a slovenskému trhu by veľmi pomohli. „Na Slovensku existujú mnohé pracovné pozície, o ktoré Slováci nemajú záujem. Okrem toho nám chýbajú lekári, zdravotné sestričky, šoféri a iné povolania,“ uvádza polícia vo svojom príspevku. 

Zdroj: pixabay

Na Slovensku sa dlhodobo nedarí obsadiť 80-100 tisíc pracovných pozícií. Podľa rezortu práce chýbajú zamestnanci v nízkokvalifikovaných profesiách, ako je napríklad operátor výroby. Obsadenie týchto pozícií ukrajinskými občanmi je podľa Branislava Jančušku z agentúry Grafton Slovakia priam žiaduce. „Sú nám blízki nielen geograficky, ale aj kultúrne. Bolo by to o to jednoduchšie,“ dodal Jančuška. 

V súčasnosti pracuje na našom území krajiny takmer 20 tisíc Ukrajincov a viac ako 27 % z nich má univerzitné vzdelanie. Analytici Inštitútu sociálnej politiky si myslia, že prílev čerstvej pracovnej sily od našich západných susedov by mohol mať pozitívny vplyv na slovenskú ekonomiku
 
Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.