Polícia v anglickom grófstve Somerset a meste Frome pátra po neznámom mužovi, ktorý necháva v náhodných schránkach ľudí peniaze. Nie je jasné koľko presne peňazí takto porozdával, no polícia tvrdí, že ho chcú vypátrať hlavne preto, aby zistili prečo to tento chlapík vlastne robí.

Foto od Pixabay

Vo vyhlásení polície stojí toto: „Náš tím dostal informácie o tom, že neznámy muž rozdáva ľuďom hotovosť prostredníctvom ich poštových schránok. Radi by sme sa s ním porozprávali a zistili dôvody jeho činu“. Polícia ďalej požiadala ľudí, aby ich kontaktovali v prípade, že majú akékoľvek informácie o mužovi, alebo v prípade, že zažili niečo podobné. Ľudia písali na internete, že to chlapík robí pravdepodobne z vlastnej láskavosti.

Niečo podobné sa nestalo prvýkrát. Napríklad v Blackhall Colliery v grófstve Durham sa na ulici začali objavovať balíčky s veľkou hotovosťou. Zvyčajne išlo o bankovky v hodnote až vyše 2 300 eur. Po mesiacoch týchto záhadných činov sa napokon dvaja dobrí samaritáni priznali, že peniaze na uliciach nechávajú oni. Táto skupina to však robila už od roku 2014, teda až 6 rokov a dokopy takto rozdali približne 30 000 eur!

Foto od Wikimedia

Miesto, kde tieto peniaze nechávali si najskôr dobre vytipovali. „Väčšinou nechávali peniaze práve tam, kde ich našli ľudia v núdzi. Často pritom čakali až kým sa peniaze nedostali do rúk konkrétnych adresátov, ale nikdy nebudili pozornosť ani nečakali poďakovanie za ich dary,“ písalo sa na Facebooku k téme dvoch dobrých samaritánov z Durhamu.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

  1. Ďalšia hluposť, žijem tu a nikdy som to nepočula a ak dali, tak, prečo nedali na charitu, tam by to najviac potrebovali, alebo onkologiu, nechapem toto!!!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.