Čo o vás hovorí vaša obľúbená poloha? Nová štúdia odhalila, ako súvisí spánok s vašou osobnosťou. 
Nie je to len o spaní na bruchu, boku alebo chrbte. Niekomu sa síce spí najlepšie na boku, no existujú aj ľudia, ktorí sa musia natiahnuť cez celú posteľ, aby zaspali.
Výskum vedený známou britskou firmou na výrobu uterákov, Christy England, sa zameral na najobľúbenejšie polohy pri spaní. To, ako spíme, dokáže veľa prezradiť o tom, akí sme. Nájdite vašu obľúbenú polohu a presvedčte sa.

1. Parašutista

Je to poloha, pri ktorej ležíte na boku alebo bruchu a hlavu máte otočenú nabok. Ako to už názov prezrádza, človek, ktorý spí v tejto pozícii, je hravý a nebojí sa dobrodružstva.
Helena Mead z Christy England hovorí: “Sú to väčšinou priami ľudia, čo je nie vždy výhodou. Môžu byť vnímaní ako drzí, príliš sebavedomí alebo agresívni. Radi riskujú a zdajú sa byť nezávislí, no v skutočnosti môžu ustarostení a túžiť po kontrole nad vecami.”

HouseBeautiful

 

2. Astrológ

Je to poloha podobná tomu, ako by ste pozorovali hviezdy – ležíte na chrbte a ruky máte za hlavou alebo úplne uvoľnené pri tele. Je to obľúbená pozícia u ľudí, ktorí si chcú nachvíľku zdriemnuť.
A osobnosť? “Títo ľudia sú pozitívni a nápomocní. Sú to takí pohoďáci, rovnako ako ľudia spiaci na boku. Urobia čokoľvek, aby pomohli priateľom a rodine a sú extrémne lojálni,” tvrdí Helena.

HouseBeautiful

3. Morská hviezdica

Človek je roztiahnutý cez celú posteľ, presne ako hviezdica. Nemá preferovanú stranu, no väčšinou leží na chrbte a má natiahnuté ruky aj nohy.
“Radi podporujú druhých. Sú spoločenskí a pozitívni, neradi však bývajú stredobodom pozornosti. Sú bezstarostní a väčšinou idú s davom. Sú prirodzenými lídrami a ľudia ich chcú mať vo svojom okolí.”

DailyMail

4. Objímač vankúša

Radi zaspávate objímajúc vankúš? Ak áno, máte radi pohodlie. Ste starostlivý ako človek v polohe astrológa, ste však najviac rodinne založený.
Helena dodáva: “Ľudské vzťahy sú pre nich často najdôležitejšie. Sú veľmi lojálni k svojim blízkym, priateľom a rodine.”

HouseBeautiful

5. Embryo

Táto pozícia je známa aj ako poloha bábätka a štúdie ukazujú, že je to najobľúbenejšia poloha. Predošlý prieskum On Health ukázal, že až 41% ľudí spí v tejto polohe – na boku s pokrčenými nohami.
“Táto poloha prezrádza viac vecí,” hovorí Helena. “Majú radi pocit bezpečia, sú citliví, no poradia si aj v ťažkých podmienkach. Zdajú sa byť hanbliví, v ich prítomnosti sa však cítite skvelo.”

HouseBeautiful

 

6. Na bruchu

Zatiaľ čo sú títo ľudia drzejší a veľa sa socializujú, v skutočnosti nie sú takí sebavedomí.
“Nedokážu dobre prijať kritiku a trápia sa nad problémami viac ako ostatní. Nezvládajú dobre stresové situácie, pretože si všetko pripúšťajú.”

NectarSleep

7. Túžite po niečom

Poloha, pri ktorej máte vystreté nohy a ruky pred sebou.
„Menej dôverujú ľuďom a často potrebujú čas, aby si utriedili myšlienky. Ak sa pre niečo rozhodnú, nedokáže ich nikto a nič presvedčiť. Sú to často cynickí ľudia.“

NectarSleep

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.