Niet pochýb, že práve bicyklovanie je jedným z najviac ekologických druhov prepravy z miesta na miesto. To je aj dôvod prečo sa mnoho štátov snaží ľudí viac povzbudiť do využívania bicyklov v každodennom život. Poľské mesto Lidzbark Warminski v Severnom Poľsku prišlo s konceptom žiarivého chodníka, ktorý sa cez deň nabíja slnečnou energiou a v noci žiari cyklistom na cestu. A tak sa spája estetický ale aj praktický účel. Poľsko sa nechalo inšpirovať Holandskom, ktoré využilo podobný koncept ale na princípe LED osvetlenia. Chodník je stále v štádiu testovania ale už teraz môžme povedať, že ide o fakt skvelý nápad, nemyslíte?
1

 

2

 

3

 

4

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.