Eugeniusz Łazowski, Poland

By Source, Fair use, Link

 

Počas druhej svetovej vojny sa doktorovi menom Dr. Eugen Lazowski podarilo oklamať Nemcov a zachrániť tak mnoho ľudských životov. Vo vojne patril k červenému krížu a neskôr pôsobil ako vojenský doktor.

S kolegom sa im podarilo prísť na jednu baktériu, ktorú ak má človek v tele, jeho testy ukážu, že má týfus. Samozrejme symptómy sa neprejavia, takže to pri testovaní vyzerá, že je chorý, ale inak je v poriadku.

Vďaka tejto baktérii sa im podarilo zachrániť tisícky ľudí v malej poľskej oblasti. Začali túto baktériu ľuďom dávkovať a vytvorili falošnú epidémiu. Nemci boli tak vystrašení z jej rozšírenia do iných častí, že tam vytvorili karanténu. Vďaka tomu bolo mnoho ľudí zachránených pred koncentračnými tábormi, či priamo pred smrťou.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.