Existuje mnoho praktických trikov, ktoré sa vám môžu hodiť, keď idete na výlet alebo len domov z práce. Všetko, čo potrebujete, je trochu kreativity a budete prekvapení, ako ľahko a lacno dokážete vyriešiť problémy s autom.

1. Pilník na zakrytie škrabancov

Pilník je jednou z najužitočnejších vecí, ktoré by ste mali mať v aute, a to najmä v zime. Pomôže vám pri škrabancoch a dokážete ním odstrániť sneh z miest, kam by ste sa bez neho nedostali.

2. Lesk vďaka kondicionéru na vlasy

Ak chcete mať nablýskané auto bez stôp po vode, najlepšie urobíte, ak použijete kondicionér.
Najprv si vodou a čistiacim prostriedkom umyte auto. Umývajte ho zhora nadol a nezabudnite ho opláchnuť čistou vodou. Ďalším krokom je aplikácia kondicionéru. Do vedra s vodou vytlačte minimálne polovicu tuby a roztrite to handričkou. Opláchnite, utrite suchou handrou a máte hotovo.

3. Ako udržať jedlo teplé?

Tento krok nazvime prvou pomocou. Oplatí sa ho použiť, keď idete domov z práce, zastavíte sa po jedlo a nechcete, aby vám za tú chvíľku vychladlo. Položte ho na sedačku a zapnite vyhrievanie sedačiek.

4. Boj s neporiadkom

Filter na kávu vám v tomto boji pomôže. Stačí naň pridať pár kvapiek olivového oleja a môžete začať s umývaním. Môžete ho použiť na kožené sedačky, ale aj na dvere z vnútornej strany.

5. Plastová nádoba na odpadky

Je mnoho plastových nádob, ktoré môžete v aute použiť ako kôš na odpadky, najpraktickejšou je však nádoba na cereálie. Nezaberie veľa miesta pri nohách a môžete do nej vložiť sáčok – vďaka viečku nespadne.

6. Nádobka na mince

Takmer každý z nás má v aute pre prípad núdze (alebo z lenivosti) porozhadzované mince. Najlepší spôsob, ako predísť tomuto druhu neporiadku, je malá plastová nádobka, v ktorej môžete mince skladovať.

7. Gumené rukavice na odstránenie psích chlpov

Natiahnite si gumené rukavice, ponorte ruky do vody, aby boli vlhké, a pomaly nimi prechádzajte po sedačke.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.