V 17 rokoch sa Todd Matthews dopočul o nevyriešenej záhade, ktorá sa týkala smrti ženy známej iba ako „Tent Girl“ (stanové dievča) a rozhodol sa sám vypracovať jej identitu. Neznámu ženu našli v 60. rokoch mŕtvu a zabalenú v stane a aj napriek policajným vyšetrovaniam sa ju nepodarilo identifikovať, nie to ešte nájsť vraha. Neskôr bola pochovaná s náhrobkom, na ktorom sa písalo iba „Tent girl“.

Foto od Facebook

Prípadom sa začal zaoberať už ako tínedžer

Todd sa o tomto trestnom čine dopočul ešte ako tínedžer v roku 1987, no neváhal a pustil sa do vlastného vyšetrovania. Je zrejmé, že v čase smrti dievčaťa neexistoval internet, ktorý by pomohol polícii vyriešiť zločin, takže Todd si počkal a o pár rokov ho využil vo svoj prospech. Tento chlapík, ktorý ešte ako dieťa stratil dvoch súrodencov, si nemohol pomôcť a pociťoval empatiu k mladej žene, ktorej náhrobný kameň neobsahoval ani len jej meno. K celému prípadu sa dostal tak, že vtedy ešte budúci Toddov svokor objavil bezvladné telo dievčaťa na kraji cesty.

„Mal som 17 rokov a bolo tesne pred Halloweenom. Vtedy som sa dopočul, že môj terajší svokor našiel na kraji cesty telo zabalené v stane a povedal mi aj o tom ako ženu pochovali. Na jej hrobe nie je ani meno. To sa na mňa jednoducho nalepilo. Mal som brata a sestru, ktorí pred rokmi zomreli ešte ako kojenci a poznal som aspoň ich mená, ktoré boli vyryté aj na ich náhrobnom kameni. A keďže mŕtve dievča nemalo skutočné meno, preto si myslím, že ma tento prípad tak zaujal,“ povedal chlapík.

Foto od Facebook

Vyšetrovanie nedospelo k ničomu

Na vyšetrovaní sa márne roky pracovalo. Keď ale v 90. rokoch vznikol internet, tak Todd sa rozhodol vytvoriť webovú stránku v nádeji, že zločin pomocou neho vyrieši. „Vytvoril som web pre toto dievča a zhromaždil som tam všetko, čo som o nej vedel. Pomyslel som si, že mi to pomôže zistiť viac,“ vyjadril sa samozvaný vyšetrovateľ. Prostredníctvom internetového vyhľadávania nezvestných členov rodiny narazil na odkaz ženy žijúcej v Arkansase, ktorá hľadala svoju nezvestnú sestru. Tá bola naposledy videná v Lexingtone v Kentucky, čiže kúsok od miesta, kde žil a navyše to bolo presne v roku 1967.

Toddovi bolo jasné, že našiel to, čo dlhé roky hľadal. Telo dievčaťa bolo v roku 1997 exhumované a polícia napokon potvrdila, že išlo skutočne o telo ženy menom Barbara Hackmann Taylor, o ktorej sa v oznámení písalo ako o nezvestnej sestre spomínanej ženy. Po tomto úspešnom vyšetrovaní a potom, čo internet sa výrazne posunul vpred, Todd zároveň vytvoril prvú databázu pre nezvestné a neidentifikované osoby.

Foto od youtube

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.