cheerleader fotografia
Foto od amsr_photography

Kim Čong-un sa rozhodol poslať svoju sestru Kim Jo-čong spolu s 200+ členným tímom roztlieskavačiek na XXIII. Zimné Olympijské hry v Pchjongčchangu. Mohol by to byť pokus Severnej Kórey o nadviazanie mieru a zjednotenia, no môže to byť len naša optimistická domnienka.

Po niekoľkých rokoch oháňania sa zbraňami, nám Severná Kórea poslala na olympijské hry “ruže“ -skupinu 230 krásnych a mladých roztlieskavačiek, spolu s rovnako mladou sestrou najvyššieho vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Ich drobné postavy a očarujúce úsmevy sú v priamom kontraste s tým, ako sa ich krajina prezentuje. Severnú Kóreu tvorí malý chudobný národ, ktorý sa od tých klasických líši izoláciou, rýchlym vývojom jadrového programu, hrozbami a občasným porušovaním základných ľudských práv. Áno, je to zvláštne, no zdá sa, že toto skromné diplomatické úsilie sa vyplatilo.

Obe Kórey sa dokonca spojili pri otváracej ceremónii a zostavili spolu tím pre ženský hokej. Istý člen Medzinárodného olympijského výboru dokonca navrhol, aby tento spoločný tím nominovali na Nobelovu cenu za mier.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.