Navštívte najromantickejšiu časť Talianska, ktorá vám ponúka toskánske kopce, rozmanité pobrežie a krásne mestá, ktoré už dlho priťahujú vkusných obyvateľov Florencie, bohatých výletníkov z Ríma alebo aj klasických turistov z celého sveta.

Foto od Harshil.Shah

Poletíte spoločnosťou Ryanair, dostaviť sa však musíte na letisko do Budapešti a odtiaľ odletíte na letisko v Pise. Teraz máte možnosť kúpiť spiatočné letenky len za 52€! Viac termínov a leteniek na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne napr. od 18.4. – 25.4.2018. Let trvá okolo 2 hodín.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Dôvody prečo navštíviť Toskánsko:

– Je epicentrom renesančného umenia, a preto tam nájdete maľby, fresky a sochy od umelcov ako Da Vinci, Michelangelo, Botticelli a Donatello, ktoré sú umiestnené v múzeách vo Florencii a tiež v kostoloch.

– Úžasná miestna gastronómia pozostáva z vynikajúcich surovín, napr. diviak, steak, biele hľuzovky alebo hojná produkcia zo zelenej a zlatej toskánskej úrody.

– Florencia je mestom módy a tiež domovom návrhárov ako Salvatore Ferragamo či Roberto Cavalli. Takže s prázdnou rukou neodíjdete.

– Výborná poloha Florencie, ktorá je neďaleko Ríma a Benátok.

florencia fotografia
Foto od etxebaiker

– Nájdete tam nepoškodené lesy a pláže Maremma alebo pláže v oblasti Punta Ala, až po výhľady na Apuánske Alpy v blízkosti mesta Barga.

– Nezabudnite navštíviť tiež stredoveké opevnené mesto Castiglione della Pescaia, ale aj rybársku dedinku Porto San Stefano.

toskansko fotografia
Foto od KRECL.family

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pred návštevou Talianska:

V prípade, že sa vyberiete nie len do Toskánska, ale aj do iných talianskych miest napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.