Neuveriteľná architektúra, z ktorej nejednému turistovi padne sánka, úžasná atmosféra, veselí ľudia a v neposlednom rade svetový klub FC Barcelona. To a ešte oveľa viac vám ponúka toto nádherné španielske mesto.

Foto od M.Peinado

Za cenu iba 65€ odletíte priamo do Barcelony. Dostaviť sa však musíte na letisko v Budapešti a odtiaľ odletíte. Viac letov a termínov nájdete na stránke spoločnosti Ryanair.

Ponuka už nie je aktuálna! Prejdite na aktuálnu ponuku leteniek

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť v termíne od 31.7. – 12.8.2018. Let trvá niečo vyše 2 a pol hodín.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

To naj z Barcelony:

– Nočný život v El Raval – táto štvrť sa kedysi považovala za zónu, kam sa neodporúčalo chodiť. Teraz to tam žije a je to časť, kde nájdete najlepšie nočné podniky.

– Futbal na Nou Campe – ak ste fanúšikmi futbalu, rozhodne si nenecháte ujsť aspoň jeden zápas na tomto štadióne, ktorý je domovom miestnych futbalistov z klubu FC Barcelona.

– Pre fanúšikov módy – najlepšie dizajnérske značky ako Chanel, Stella McCartney či Gucci nájdete na Passeig de Gràcia.

– Kulinárske dedičstvo Ferrana Adriu – tento kuchár patrí v medzi najlepších šéfkuchárov súčasnosti. Viedol reštauráciu, ktorá sa stala 5-krát po sebe najlepšou na svete. Teraz jeho umenie nájdete v barcelonských zariadeniach ako Dos Palillos, Alkimia či Tickets.

– Súčasné umenie – pôsobenie Pabla Picassa aj Salvádora Dalího spravilo z Barcelony mesto s pozoruhodným umeleckým centrom. Múzeum súčasného umenia, akým je špičkové MACBA, je jedným vôbec z najznámejších v Európe. Nájdete tam aj rôzne iné múzeá.

barcelona fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pred návštevou Barcelony:

Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, možno vám pomôže aj náš sprievodca s rôznymi radami. Dočítate sa tam napr. kde sa ubytovať, čo rozhodne navštíviť, čo ochutnať až po to, akú dopravu je najlepšie využiť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Photo by Pexels

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.