Cyprus je vyhľadávaným ostrovom na trávenie letnej dovolenky. Množstvo Slovákov tam chodí aj za prácou. Ak chcete spoznať jeho krásy, teraz máte výbornú šancu.

cyprus fotografia
Foto od senza senso

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 76€! Odletíte priamo z Košíc do letoviska Larnaca. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Travel Service.

Termín:

Za túto cenu je dostupný letný termín, a to od 12.7. – 19.7.2018. Viac na stránke etravel.

Niečo o Cypre:

– Navštívte mesto Nikózia – nájdete tam mestské hradby, no silný zážitok vo vás zanechá aj Zelená línia, ktorá v roku 1974 rozdelila nielen toto mesto, ale celý ostrov na dve časti.

– Paphos je starobylé mesto, ktoré nájdete na západe Cypru. Celý archeologický areál je známy pre dokonale zachované mozaiky. Obľúbené miesto turistov sú Hrobky kráľov, ktoré sú vo vytesaných katakombách.

cyprus paphos fotografia
Foto od Vicky Brock

– Najkrajšie pláže na Cypre sú Nissi a Konnos. Pláž Nissi sa pravidelne podľa hodnotenia turistov umiestňuje na najvyšších miestach rebríčkov najkrajších pláží na svete. Má totiž krásny biely piesok a tyrkysové more.

– Vychutnať si môžete jednak grécku a jednak tureckú kultúru. Nespočetné množstvo historických pamiatok, ktoré robia z tohto ostrova krásnym a jedinečným.

– Keďže je o túto destináciu veľký záujem, aj kvalita služieb je na vysokej úrovni. A okrem kultúrneho vyžitia nebudete mať núdzu ani o športové. Všade kam sa rozhodnete ísť, na niečo zaujímavé natrafíte.

cyprus paphos fotografia
Foto od ronsaunders47

Čo je dobré vedieť pred návštevou Cypru:

– Nemôžete vycestovať s domácim miláčikom.

– Odporúča sa piť iba balená voda.

– V súvisiaci s drogovými priestupkami sú tamojšie úrady pri posudzovaní veľmi prísne, hrozí vám väzenie 8 – 15 rokov a peňažný trest.

– Väčšina toaliet je zadarmo.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.