Dubrovník sa nachádza v južnej Dalmácii a nazývajú ho aj Perlou Jadranu. Jeho historické jadro je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a práve teraz je toto krásne mesto dostupnejšie.

dubrovnik fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 42€! Dostaviť sa však musíte do poľských Katovíc a odtiaľ odletíte priamo do Dubrovníka. Viac na stránke charterflights.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 31.5. – 7.6. alebo ak chcete na dlhšie, tak od 31.5 – 14.6.18.

Batožina:

Bez doplatku si so sebou môžete zobrať aj podpalubnú batožinu s hmotnosťou maximálne do 20kg.

Prečo do Dubrovníka?

– Celá historická časť je obklopená mestskými hradbami. Vstupom do mesta je Pilská brána. Hradby vedú cez vežu Margarita a pevnosť sv. Jána (Ivana), kde je múzeum námorníctva a akvárium.

– Nájdete tam aj Rektorský palác, palác Sponza, pevnosť sv. Lukáša. V tejto časti je tiež pekný výhľad na more a pevnosť Revelin.

dubrovnik fotografia
Foto od Tambako the Jaguar

– Vďaka seriálu Hry o tróny, ktorý sa tu natáčal je dnes Dubrovníka jedno z najvyhľadávanejších turistických atrakcii v Chorvátsku. Mesto je skutočnou perlou Adriatického mora.

– Skutočnú chuť a pravú atmosféru Dubrovníka spoznáte, ak si doprajete gurmánsky zážitok v niektorej z miestnych reštaurácií. Jadranská kuchyňa je totiž veľmi pestrá a podnikov je tam dostatok. Napr. také jahňacie mäso je špecialitou každého dobrého kuchára, ujsť by ste si nemali nechať ani morské plody.

dubrovnik fotografia
Foto od Tambako the Jaguar

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Niekoľko tipov pred návštevou Chorvátska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť viacero častí v tejto krajine, náš sprievodca je vám k dispozícii a môže vám pomôcť. Nájdete tam rôzne dobré tipy, od toho, aké mestá a miesta v Chorvátsku vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.