Jedno z najkrajších a najznámejších miest na svete. Ja ako stvorené pre romantikov, ale aj bežných turistov, ktorí chcú toho zažiť veľa a na každom kroku niečo zažiť. No a práve teraz je Paríž ešte dostupnejší.

paris fotografia
Photo by Walkerssk

Teraz máte možnosť zaobstarať si spiatočné letenky za cenu iba 45€! Poletíte z letiska vo Viedni na letovisko Paris Beauvais. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 28.10. – 7.11.2018. Viac leteniek na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm

Niečo o Paríži:

– Samozrejme, že medzi zoznamom vecí, ktoré by ste nemali vynechať je ich ikonická pamiatka – Eiffelová veža – vychutnajte si ju so všetkým, čo k nej patrí. Z jej úplného vrcholu budete mať výhľad na celé okolie.

– Paríž večer ožíva v kluboch, reštauráciách, ale množstvo ľudí stretnete aj na romantickej prechádzke. Ak ho chcete vidieť vysvietený a zvýšky, vyrazte večer na Trocadéro k Palais du Chaillot. Toto miesto je na vyvýšenom mieste, na pravom brehu Seiny oproti Eiffelovej veži.

paris fotografia
Foto od The Urban Scot

– Všade kam sa vyberiete, uvidíte niečo, čo vám ostane dlho v pamäti. Pre Francúzov sú typické aj ich kaviarne na každom rohu, ktoré navštevujú najmä v ranných hodinách a vychutnávajú si tam čerstvé croissanty a kávu.

– Navštívte jednu z najznámejších ulíc na svete – Champs-Élysées, ktorú obkolesujú luxusné obchody, kaviarničky a rôzne bary. Považuje sa tiež za jednu z najkrajších ulíc na  svete.

– Katedrála Notre Dame – nádherný rímskokatolícky chrám sa nachádza v srdci tohto mesta. Je to tiež jedna z dominánt Paríža, a preto by ste ju nemali vynechať. Absolvujte napr. aj plavbu po Seine, odkiaľ je krásny výhľad aj na túto pamiatku.

paris notre dame fotografia
Photo by 139904

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Niekoľko ďalších tipov pred návštevou Paríža:

V prípade, že sa chystáte navštíviť toto francúzske mesto, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady, napr. čo ochutnať, kde sa ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

paris fotografia
Foto od Greg_Men
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.