Tento ostrov je známy ako večne zelený alebo takzvaný „smaragdový ostrov“, za čo vďačí tamojšiemu podnebiu. Nachádza s v Grécku a patrí k najkrajším ostrovom.

Foto od PersonalGuide

Za cenu spiatočnej letenky 40€ máte teraz možnosť navštíviť Korfu s odletom z Bratislavy. Poletíte cez leteckú spoločnosť Ryanair. Viac termínov letov na tomto odkaze.

Termín:

V tejto cene môžete letieť napr. v termíne od 13. 4. – 20.4. 2018. 

 

Batožina: 

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Korfu?

– Krásne miesta Liapades a Paleokastritsa tvorené zo 6 krásnych zálivov.

– Najkrajší výhľad na krásne členité pobrežie s priezračnou a čistou sfarbujúcou sa vodou vám poskytne horská dedina Lakones.

– Toto miesto je opradené mnohými starými gréckymi bájkami a stretnete sa tam aj s touto historickou atmosférou. K dispozícii sú rôzne historické pamiatky.

– Krásne piesočnaté pláže na južnej strane ostrova. Medzi najkrajšie patria tieto – Prasoudi beach, Mirtiotissa či Glyfada.

– Romantici si tam takisto prídu na svoje, keďže je tam množstvo romantických zákutí.

– Hlavné mesto, Korfu town je známe tým, že v roku 2007 bola jeho stará časť zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

corfu fotografia
Foto od Dimitris Graffin

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.