Aj keď by mnohí z vás určite radi išli žiť do krásnej talianskej dediny aj zadarmo, tak na svete je ešte oveľa lukratívnejšia ponuka. Za presun do krajiny by ste teraz mohli zarobiť vyše 40 000 dolárov.

Foto od Instagram

Santo Stefano di Sessanio, stredoveká dedina v južnom Taliansku, ktorá sa snaží povzbudiť ľudí, aby sa tam presťahovali. Dedinu na kopci obýva iba 115 obyvateľov a menej ako 20 z nich majú do 13 rokov. Podľa CNN Travel je rada Santo Stefano di Sessanio ochotná zaplatiť niekomu až 8 000 € ročne počas troch rokov a tiež ponúka ďalšiu platbu vo výške 20 000 eur na začatie vlastného biznisu. Ak by to nestačilo na to, aby ste si zbalili kufre a presťahovali sa tam, tak rada vám tiež poskytne domov na bývanie za symbolické nájomné.

Foto od youtube

Má to však háčik a síce, že dedina ponúka túto novú skúsenosť iba ľuďom vo veku od 18 do 40 rokov. Okrem toho už musíte byť občanom Talianska alebo EÚ, alebo musíte byť oprávneným členom. Vybraní uchádzači tam však budú musieť žiť aspoň 5 rokov, aby sa zabránilo tomu, že tam prídu napríklad na rok, vezmú si peniaze a odídu. Starosta Fabio Santavicca, ktorý hovoril o inovatívnom nápade, uviedol toto: „Nikomu nič nepredávame – nejde o žiadny obchodný krok. Chceme len umožniť dedine, aby ďalej žila.“

Foto od Wikimedia

Tí, ktorí sa tam presťahujú však nemusia podnikať, stačí, že sa zamestnajú. Voľné sú pozície ako napr. upratovačka, údržbár, sprievodcovia či pracovník v informačnej kancelárie. Odkedy bola táto ponuka zverejnená, tak záujem prejavilo už okolo 1 500 ľudí. Rada však chce udržať počty iba okolo 10 ľudí alebo piatich párov, čo mnohých uchádzačov určite sklame. Nie je to však preto, že by nechceli, aby sa tam viac ľudí presťahovalo. Chcú len jednoducho dosiahnuť to, aby obnova obyvateľov dediny prebehla postupne.


 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.