Príbeh tejto pracovitej mladej matky je dôkazom toho, že vám nikto nestojí v ceste za úspechom, okrem vás samých. Rachel totiž otehotnela vo veľmi mladom veku, preto sa na čas musela vzdať vzdelania a bola šikanovaná za to, že je dospievajúcou matkou. Rachel sa však nevzdávala a išla svojmu šťastiu oproti.

21-ročná mladá dáma z Leedsu nedávno získala titul z Leedskej univerzity a hrdo si ho prevzala so svojou usmievavou šesťročnou dcérou po boku. Jej inšpiratívny príbeh sa stal virálnym, pretože povzbudzuje ľudí, aby sa nikdy nevzdávali, a to bez ohľadu na to, aká ťažká sa niekedy môže zdať cesta, po ktorej idete. Rachel otehotnela už vo svojich 14 rokoch. Tento týždeň získala titul v odbore psychológia a médiám povedala, že dosiahnutie akademického úspechu po tom, čo bola zo školy vylúčená v 15 rokoch, nebolo nič ľahké. Nemala pri sebe ani podporu v podobe otca dieťaťa.

Rachel vnímala svoje promócie veľmi emotívne, pretože si uvedomila čo všetko musela prekonať. Bojovala s úzkosťou a tlakom v súvislosti so ziskom titulu, taktiež popri tom pracovala a vychovávala dcéru ako slobodná matka. „Keď som sa pripravovala na promócie, uvidela som tvár Lily-Rose a cítila som sa taká šťastná,“ povedala. „Cítila som ohromnú lásku a hrdosť od mojej rodiny, od seba, ako aj od mojej dcéry,“ dodala. Mladá matka povedala, že jej dcéra bola jednou z jej hlavných inšpirácií na získanie titulu: „Keby som nemala Lily-Rose, tak si nemyslím, že by som tu teraz stála. Zápasila som aj s rôznymi psychickými problémami a ona mi pomáhala. Zmenila celé moje vnímanie. Predtým som išla veľmi temnou cestou, no moja dcéra ju rozjasnila,“ povedala hrdá matka.

Rachel bola nominovaná na ocenenie zvané Yorkshire Choice 2020 za inšpiráciu a dúfa, že bude môcť ďalej pokračovať vo svojom vzdelávaní. Mladá matka je veľvyslankyňou organizácie MindMate, ktorá podporuje mladých ľudí a profesionálov. „Ak ste mladý rodič a máte problémy s duševným zdravím, neznamená to koniec vašich cieľov. Stále na nich môžete pracovať kedykoľvek budete pripravení. To, že niekto hovorí, že to nedokážete, tak to vás nemôže zastaviť. Dokážete totiž všetko, čo chcete,“ uzavrela šikovná žena.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.