Stovky víl, ktoré boli postavené podľa „Disney budov“ pre bohatých investorov z Perzského zálivu sa ešte stále nedočkali nových obyvateľov. Pritom projekt Burj Al Babas v severnej provincii Bolu – Turecko, odštartovali v roku 2014. Developer Sarot Group nedokáže  pozháňať dostatok peňazí na ich dokončenie. Je to teraz ako také mesto duchov.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Konkurzný súd rozhodol, že dlh Burj Al Babas činí 27 miliónov dolárov. Projekt zahŕňa 732 víl v štýle zámkov, bazény, kúpele, zdravotné a kozmetické centrá, nákupné centrum a mešitu. Aj keď si zákazníci z Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Spojených arabských emirátov a Saudskej Arábie kúpili približne 350 z 587 viliek postavených, nestačí to na dokončenie projektu.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

„Nevieme sa dostať k pohľadávkam vo výške približne 7,5 milióna dolárov za vily, ktoré sme predali krajinám Perzského zálivu,“ uviedol predseda skupiny Sarot Mehmet Emin Yerdelen. „Žiadali sme o ochranu pred konkurzom, ale súd nám nevyhovel. Plánujeme sa odvolať.“

Foto od boredpanda

Súd tiež nariadil, aby okamžite prestali stavať, ale Yerdelen nezúfa. „Celková hodnota projektu sa odhaduje na 200 miliónov dolárov,“ povedal. „Potrebujeme predať 100 víl, aby sme splatili dlh. Verím, že sa nám podarí prekonať túto krízu v priebehu štyroch až piatich mesiacov.“

Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.